Čo robiť a vidieť v meste Đà Lat – top 11 miest

Mesto Đà Lạt leží v prekrásnej horskej provincii Lâm Đồng. My sme sa na výlet vybrali z teplého južného Vietnamu, a hoci sme vedeli, že tu bude chladnejšie, skok z 30 do 17 stupňov nás celkom prekvapil. Avšak, Đà Lạt je nádherné mesto, typické svojou atmosférou. Nielen Đà Lạt, ale najmä okolité scenérie, stoja za návštevu. My sme tu strávili celý víkend a kvôli počasiu sme na veľa nádherných miest nešli (jazerá a vodopády). Chcem tým povedať to, že Đà Lạt si zaslúži aj viac ako dva či tri dni, nudiť sa rozhodne nebudete. Čo teda robiť a vidieť v meste Đà Lạt?

➳ Prečítaj si aj: HO ČI MINOVO MESTO – ITINERÁR TÝCH NAJLEPŠÍCH MIEST

Čo robiť a vidieť v meste Đà Lat? Tu je odpoveď.

Clay Tunnel Dalat

Clay Tunnel je modelová dedina plná hlinených sôch. Nachádza sa asi 20 minút jazdy skútrom na juh od mesta Đà Lạt. Hlinitý tunel, ktorý pokrýva viac ako 1200 metrov štvorcových sviežeho borovicového lesa, je novým umelým zázrakom mesta Đà Lạt. Na začiatku tunela sa nachádza hlava draka, ktorá je posvätným symbolom pôvodu a predkov Vietnamu. Táto atrakcia je otvorená denne od 8 do 17 hodiny a vstupné za dospelú osobu je 60 000 dongov (2,40€). Na parkovisku sa platí parkovné 5000 dongov (0,20€).

Karinka a Martin v tuneloch

Nông Trai Cún

Na tomto mieste nájdeš 3v1 – zvieraciu, zeleninovú a ovocnú plantáž. Nám sa najviac páčilo prechádzanie pomedzi paradajky a jahody. Farma je otvorená denne od 8 do 17:30 a vstupné, ak dobre pamätám, je niečo okolo 1-2€. Parkovné 5000 dongov sa opäť platí zvlášť.

Karinka na prechádzke psou farmou
Karinka medzi paradajkami

Ecotourism destinations Hoa Son Dien Trang

Scénický spot na meste medzi predošlým a nasledujúcim tipom. My sme sa len zastavii, aby sme sa pozreli, pretože tu bolo veľa ľudí a smerovali sme ďalej na kávovú plantáž. Vstupné je 60 000 dongov a parkovné 5000 dongov, sa platí opäť, zvlášť.

foto na ukážku: hafoodtours.com

Me Linh Coffee Garden

Kávová plantáž, zrejme jeden z highlightov nášho výletu. Ak sa len chceš pozrieť a do plantáži ísť nechceš, máš to zadarmo. Ak si objednáš nejaký drink, vstupné do plantáží máš zadarmo. (káva tu stojí okolo 2€)

My sme boli asi hodinu po obede, tak sme ešte nemali chuť na kávu, našou vstupenkou bola horúca čokoláda. Podľa mňa bola výborná, na Martina bola príliš sladká.

Karinka a Martin

Najskôr sme si vychutnali naše čokolády, potom sme sa išli prechádzať po plantážach. Verím, že toto miesto malo kedysi ešte lepšiu atmosféru ako má teraz, nakoľko teraz je už dosť komerčné.

V plantážach sú vytvorené viaceré scénické spoty a ľudia si tak môžu urobiť fotku svojich snov. Každopádne, ak sa nás spýtate čo robiť a vidieť v Đà Lạte, tu je odpoveď.

Káva medzi kávovými plantážami

Dalat Day / Night Market

Jasná vec, že medzi našimi tipmi bude aj návšteva klasického pouličného trhu. Či už tam pôjdeš ráno alebo večer, zažiješ super atmosféru. My sme boli aj ráno, aj večer. Ráno sme si zháňali teplé oblečenie, aby sme mohli spoznávať Đà Lạt, večer sme sa išli najesť. A kúpili sme si vynikajúce jahody.

Hang Nga Guesthouse (Crazy House)

Ide o netradičnú budovu navrhnutú a postavenú vietnamskou architektkou Dr. Dang Viet Nga.

Celkový dizajn budovy, ktorá sa označuje ako „rozprávkový dom“ (Hằng Nga v preklade znamená čínska bohyňa Mesiaca), pripomína obrovský strom a obsahuje sochárske prvky, ktoré predstavujú prírodné formy, ako sú zvieratá, huby, pavučiny a jaskyne. Architektúra domu je popísaná ako expresionistická.

Od svojho otvorenia v roku 1990 si táto budova získala uznanie za svoju jedinečnú architektúru, ktorá bola zdôraznená v mnohých sprievodcoch a uvedená ako jedna z desiatich najbizarnejších budov na svete v Čínskom ľudovom denníku.

Na tomto mieste sa dá aj ubytovať, alebo sa sem len môžte prísť pozrieť. Viac sa dozviete tu.

Karinka a Martin

Čo sme kvôli počasiu vynechali

Ako som písala vyššie, my sme do Đà Lạtu išli z teplého juhu. Predpoveď počasia na tento víkend bola 24 stupňov cez deň, 15-17 v noci. Tak sme si zbalili sveter, že to nám postačí. Po príchode to ale bolo inak a 17 stupňov bolo počas dňa. Za 8 eur sme si kúpili zimné bundy a vyrazili sme naprieč zime objavovať krásy mesta a okolia. Avšak, práve kvôli počasiu sme z nášho itinerára vylúčili jazerá a vodopády, asi by sme tam zamrzli! Ak do Đà Lạtu pôjdeš, keď tam bude teplejšie, rozhodne zavítaj aj do týchto miest:

Tuyen Lâm Lake

Na ceste ku Clay tunelom pôjdeš okolo tohto jazera. Je naozaj obrovské a rozľahlé, zaberá plochu až 350 hektárov. Ak si chceš oddýchnuť od ruchu mesta, rozhodne zavítaj sem alebo na iné super miesto v tejto nádhernej prírode.

Datanla Waterfall

Jeden z mnohých vodopádov neďaleko Đà Lạtu. Tie prírodné skvosty sa rozhodne oplatí navštíviť (pokiaľ vonku nie je 17 stupňov) 😀

Datanla New Alpine Coaster

Chceš „cestovať“ po lese na najdlhšej bobovej dráhe v Ázii? Toto je ona! Na 2400m dlhej dráhe pôjdeš okolo majestátnych vodopádov Datanla, najkrajších vodopádov v Đà Lạte. Môžeš ísť rýchlo alebo pomaly, presne tak, aby si si túto jazdu užil(a) tak, ako sa patrí.

Bao Dai 1 Palace

Zachovalý, takmer neporušený, najpopulárnejší z troch Bao Daiovich palácov v meste. Bao Dai je monarcha, ktorého Ho Či Minh vyhnal z mesta v roku 1945. Palác je otvorený denne od 7 do 17 hodiny.

Xuan Huong Lake

Jazero sa nachádza v centre mesta Đà Lạt, je to pomerne známa turistická atrakcia. Krásne výhľady, scénická lokácia, čo je lepšie ako západ slnka priamo v meste pri jazeru s drinkom v ruke?

Čo robiť a vidieť v Đà Late – kde sa ubytovať?

Ak hľadáte skutočne lacné ubytovanie, my sme bývali v Gia Pham Hostel. (niekde nájdete aj verziu Gia Pham Hotel) Je to Veľmi moderne zariadný a čistý hotel za ani nie 5 eur na noc. My sme sa rozhodli pre tento hostel/hotel kvôli množstvu pozitívnych recenzií na bookingu a neľutujeme. Jednoznačne odporúčame.

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín

Populárne články

2 dni v Miláne – kam ísť a čo...

Miláno je mesto, ktoré osloví každého. Od modernej architektúry až po historické kostoly, v...

Čo vidieť v Prahe za 1 deň – kam...

Praha je jedným z najkrajších miest v Európe. Preslávili ju dláždené ulice a gotická...

Čo si určite zbaliť na cestu po Ázii?

Aj napriek ťažkým pandemickým časom sa nám po dlhom plánovaní po takmer dvoch rokoch...

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný nádherných prírodných...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020 naše výlety...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú džungľu a...

Populárne kategórie