Čo robiť a vidieť v meste Đà Lat – top 11 miest

Rýchla navigácia článku

Mesto Đà Lạt leží v prekrásnej horskej provincii Lâm Đồng. My sme sa na výlet vybrali z teplého južného Vietnamu a hoci sme vedeli, že tu bude chladnejšie, skok z 30 do 17 stupňov nás celkom prekvapil. Avšak, Đà Lạt je nádherné mesto, typické svojou atmosférou. Nielen Đà Lạt, ale najmä okolité scenérie, stoja za návštevu. My sme tu strávili celý víkend a kvôli počasiu sme na veľa nádherných miest nešli (jazerá a vodopády). Chceme tým povedať to, že Đà Lạt si zaslúži aj viac ako dva či tri dni, nudiť sa rozhodne nebudete. Čo teda robiť a vidieť v meste Đà Lạt?

➳ Prečítajte si aj: Ho Či Minovo mesto – itinerár

Čo robiť a vidieť v meste Đà Lat? Tu je odpoveď.

Clay Tunnel Dalat

Clay Tunnel je modelová dedina plná hlinených sôch. Nachádza sa asi 20 minút jazdy skútrom na juh od mesta Đà Lạt. Hlinitý tunel, ktorý pokrýva viac ako 1200 metrov štvorcových sviežeho borovicového lesa, je novým umelým zázrakom mesta Đà Lạt.

Na začiatku tunela sa nachádza hlava draka, ktorá je posvätným symbolom pôvodu a predkov Vietnamu. Táto atrakcia je otvorená denne od 8 do 17 hodiny a vstupné za dospelú osobu je 60 000 dongov (2,40 €). Na parkovisku sa platí parkovné 5000 dongov (0,20 €).

Karinka a Martin v tuneloch

Ecotourism destinations Hoa Son Dien Trang

Krásny scénický spot. My sme sa len zastavii, aby sme sa pozreli, pretože tu bolo veľa ľudí a smerovali sme ďalej na kávovú plantáž. Vstupné je 60 000 dongov na osobu a parkovné 5000 dongov sa platí zvlášť.

Nông Trai Cún

Na tomto mieste nájdete 3v1 – zvieraciu, zeleninovú a ovocnú plantáž. Nám sa najviac páčilo prechádzanie pomedzi paradajky a jahody. Farma je otvorená denne od 8 do 17:30 a vstupné, ak dobre pamätáme, je niečo okolo 1-2 €. Parkovné 5000 dongov sa opäť platí zvlášť.

da lat
da lat

Me Linh Coffee Garden

Kávová plantáž, jeden z highlightov nášho výletu. Ak sa len chcete pozrieť a do plantáži ísť nechcete, máte to zadarmo. Ak si objednáte nejaký drink, vstupné do plantáží máte zadarmo. (káva tu stojí okolo 2 €)

My sme boli asi hodinu po obede, tak sme ešte nemali chuť na kávu, našou vstupenkou bola horúca čokoláda. Podľa mňa bola výborná, na Martina bola príliš sladká. Najskôr sme si vychutnali naše čokolády, potom sme sa išli prechádzať po plantážach. Veríme, že toto miesto malo kedysi ešte lepšiu atmosféru ako má teraz, nakoľko teraz je už dosť komerčné.

V plantážach sú vytvorené viaceré scénické spoty a ľudia si tak môžu urobiť fotku svojich snov. Každopádne, ak sa nás spýtate čo robiť a vidieť v Đà Lạte, tu je odpoveď.

da lat
da lat

Dalat Day / Night Market

Jasná vec, že medzi našimi tipmi bude aj návšteva klasického pouličného trhu. Či už tam pôjdete ráno alebo večer, zažijete super atmosféru. My sme boli aj ráno, aj večer. Ráno sme si zháňali teplé oblečenie, aby sme mohli spoznávať Đà Lạt, večer sme sa išli najesť. A kúpili sme si vynikajúce jahody.

Hang Nga Guesthouse (Crazy House)

Ide o netradičnú budovu navrhnutú a postavenú vietnamskou architektkou Dr. Dang Viet Nga.

Celkový dizajn budovy, ktorá sa označuje ako „rozprávkový dom“ (Hằng Nga v preklade znamená čínska bohyňa Mesiaca), pripomína obrovský strom a obsahuje sochárske prvky, ktoré predstavujú prírodné formy, ako sú zvieratá, huby, pavučiny a jaskyne. Architektúra domu je popísaná ako expresionistická.

Od svojho otvorenia v roku 1990 si táto budova získala uznanie za svoju jedinečnú architektúru, ktorá bola zdôraznená v mnohých sprievodcoch a uvedená ako jedna z desiatich najbizarnejších budov na svete v Čínskom ľudovom denníku.

Na tomto mieste sa dá aj ubytovať, alebo sa sem len môžete prísť pozrieť. Viac sa dozviete tu.

da lat
da lat

Čo sme kvôli počasiu vynechali

Ako som písala vyššie, my sme do Đà Lạtu išli z teplého juhu. Predpoveď počasia na tento víkend bola 24 stupňov cez deň, 15-17 v noci. Tak sme si zbalili svetre, že to nám postačí. Po príchode to ale bolo inak a 17 stupňov bolo počas dňa. Za 8 eur sme si kúpili zimné bundy a vyrazili sme naprieč zime objavovať krásy mesta a okolia. Avšak, práve kvôli počasiu sme z nášho itinerára vylúčili jazerá a vodopády, asi by sme tam zamrzli. Ak do Đà Lạtu pôjdete, keď tam bude teplejšie, rozhodne zavítajte aj do týchto miest:

Tuyen Lâm Lake

Na ceste ku Clay tunelom pôjdete okolo tohto jazera. Je naozaj obrovské a rozľahlé, zaberá plochu až 350 hektárov. Ak si chcete oddýchnuť od ruchu mesta, rozhodne zavítajte sem alebo na iné super miesto v tejto nádhernej prírode.

Datanla Waterfall

Jeden z mnohých vodopádov neďaleko Đà Lạtu. Tie prírodné skvosty sa rozhodne oplatí navštíviť (pokiaľ vonku nie je 17 stupňov) 😀

Datanla New Alpine Coaster

Chcete „cestovať“ po lese na najdlhšej bobovej dráhe v Ázii? Toto je ona! Na 2400 m dlhej dráhe pôjdete okolo majestátnych vodopádov Datanla, najkrajších vodopádov v Đà Lạte. Môžete ísť rýchlo alebo pomaly, presne tak, aby ste si túto jazdu užili tak, ako sa patrí alebo podľa svojich predstáv.

Bao Dai 1 Palace

Zachovalý, takmer neporušený, najpopulárnejší z troch Bao Daiovich palácov v meste. Bao Dai je monarcha, ktorého Ho Či Minh vyhnal z mesta v roku 1945. Palác je otvorený denne od 7 do 17 hodiny.

Xuan Huong Lake

Jazero sa nachádza v centre mesta Đà Lạt, je to pomerne známa turistická atrakcia. Krásne výhľady, scénická lokácia, čo je lepšie ako západ slnka priamo v meste pri jazeru s drinkom v ruke?

Čo robiť a vidieť v Đà Late – kde sa ubytovať?

Ak hľadáte skutočne lacné ubytovanie, my sme bývali v Gia Pham Hostel. (niekde nájdete aj verziu Gia Pham Hotel) Je to veľmi moderne zariadný a čistý hotel za ani nie 5 eur na noc. My sme sa rozhodli pre tento hostel/hotel kvôli množstvu pozitívnych recenzií na bookingu a neľutujeme. Jednoznačne odporúčame.

Facebook
WhatsApp

Obľúbené články

Veci, ktoré treba vedieť pred cestou do Thajska

9 tipov čo vidieť a zažiť na Ko Lanta za dva dni

11 tipov, čo robiť doma v karanténe alebo počas lockdownu

Braunsberg Hill – tip na výlet neďaleko Bratislavy