Hotel Hviezdoslav – mesto v hoteli

Hotel Hviezdoslav – mesto v hoteli. Asi takto by sme opísali hotelové služby, ktoré (ak sem prídete) môžete zažiť priamo na vlastnej koži. Nájdete tu naozaj všeličo – od reštaurácie, kaviarne, bowlingového a wellnessového centra, cigarového baru, detského kútika, až po niekoľko druhov salónikov, kde si môžete oddýchnuť alebo pokecať si s priateľmi. Hotelová recepcia je otvorená nonstop, takže kedykoľvek sme zavítate, bude sa tu na vás usmievať slečna ochotná pomôcť Takže, tu je zoznam služieb, ktoré ponúka Hotel Hviezdoslav:

Reštaurácia Poézia

Hlad vám zasýtia dobroty v štýlovej à la carte reštaurácii Poézia. Nájdete tu jedlá slovenskej i medzinárodnej kuchyne. Vône, ktoré sa nesú z kuchyne prebudia vaše zmysly pri každej prechádzke okolo. Pamätám si nedeľné ráno, ako sme si kráčajúc na raňajky, obaja povedali: “mňam.” Raňajky sú počas pracovných dní od 7.00 do 9.30 hod. a počas víkendov a sviatkov od 7.00 do 10:30 hod., takže si môžete aj pospať. My sme prvý deň išli raňajkovať okolo 9:30 hod. a stále sme mali možnosť dať si všetko, čo ponúkali švédske stoly už od siedmej rána.

Naozaj tu môžete ochutnať lahodné kulinárske špeciality pripravené zo sezónnych potravín počas celého dňa. A super je aj to, že ak máte nejaké stravovacie obmedzenie, všetko viete vybaviť a dohodnúť na recepcii! Ak napríklad váš pobyt neobsahuje raňajky, určite sa oplatí priplaťiť si za ne, cena na mieste je skvelých 10 eur na osobu. 

➳ Prečítaj si aj: Naša cesta na Cyprus cez tri letiská

Letná terasa

Milovníkov oddychu, a to najmä v letnej sezóne, zláka letná terasa, kde si môžu vychutnať šálku kávy, či začítať sa do svojej obľúbenej knihy, a to priamo s výhľadom na Belianske Tatry či na monumentálnu mestskú baziliku. Terasa je počas jari a leta otvorená od 8.00 do 22.00 hod. My sme sa v okolí hotela len prešli, lebo bolo celkom chladno, no vedeli by sme si predstaviť nejaký letný večer, mojito v ruke, karty na stole a výhľad na Tatry. No proste ideál.

Literárna kaviareň

Tak ako celý hotel, i priestory kaviarne sú ladené v historickom duchu. Na stenách sa na vás usmievajú obrazy slovenských básnikov a literátov, v poličkách na vás čaká vaša obľúbená kniha. Toto miesto je ako stvorené na šálku kávy či čaju s priateľmi, na ochutnávku letného miešaného drinku či na degustovanie vín z bohatej vínnej karty. Vítaní ste v čase od 10.00 do 22.00 hod. My sme si tu ochutnali delikátnu horúcu čokoládu. Bola dobre hustá, so šľahačkou a jahodami. Mňam!

Maršalský salón

Tento salón je celkom výnimočný. Teda, pomerne dosť. Tak príjemne to tu dýcha históriou a takou elegantnou romantikou. Na tomto mieste sme si vychutnali valetínsku večeru. Salónik je pomenovaný podľa maršala cisárskej armády pochádzajúceho z legendárnej kežmarskej rodiny, ktorá v tomto dome žila. Spojenie luxusu a histórie vám prinesie naozaj krásny zážitok, a jedinečné okamihy strávené s polovičkou.

Thokolyho salón

Salón pomenovaný po jednom z majiteľov kežmarského hradu – rodine THÖKÖLY. Z každého kúta dýcha história. Tento salón odporúčame na obchodné rokovanie, menšie školenia, porady či semináre. Priestory tohto salóna by sa dali dobre využiť i na rodinné oslavy a rôzne spoločenské akcie. Výhodou je preponenie salónu s Lobby barom Múza, kde by ste sa po únavnom meetingu mohli nakopnúť výbornou kávou či nejakým drinkom. Samozrejmosťou je príjemná atmosféra a výborná gastronómia hotela.

Lobby Bar Múza

Ak hľadáte priestor na krátke stretnutia s priateľmi či obchodnými partnermi, Lobby bar Múza je tým správnym miestom na oddych! Nielenže tu zažijete pokojnú atmosféru a pokocháte sa výhľadom na baziliku, ale môžete ochutnať aj kvalitné alkoholické nápoje, lahodnú kávu, či osviežujúce limonády.

Krayova vináreň

Pre milovníkov vína bude nasledujúca miestnosť asi najväčším lákadom! Áno, majú tu vináreň, kde môžete degustovať vína. To celkom stojí za zváženie, či? Miestnosť je malá, vhodná je na menšie rodinné oslavy, firemné a spoločenské stretnutia.

Cigar & Cognac Bar

Načo sa v piatkový večer trepčiť do mesta, ak máte mesto v hoteli? Drinky si môžete vychutnať priamo v Cigar & Cognac bare, ktorý je, btw, jediným miestom v hoteli, kde sa môže fajčiť. Aj keď je bar otvorený len do 22.00 hod., stíhnuť a ochutnať toho viete naozaj veľa. Tento štýlový bar sa pýši ponukou širokého sortimentu rumov, koňakov, whisky, cigár a nových druhov kvalitných káv. A to nie je všetko. Dizajn, atmosféra a odborná obsluha vašu návštevu posunú na úplne iný level. Tak neváhajte a príďte!

Eventová Hala Sophia

V tejto sále sme neboli, lebo nebol dôvod 😀 ale bola to veľká sála, štýlový priestor s kapacitou asi 100 osôb, ktorá je vhodná na konferencie, spoločenské akcie, rauty, plesy, školenia alebo svadby. Rezervácia funguje na objednávku. A inak, páčilo by sa vám tu

Wellness Centrum

Náš obľúbený priestor. Tu sme tak dobre zregenerovali a oddýchli sme si. Wellness je kapitola sama o sebe. Na izbe máte na vešiaku zavesené vrecúška, v ktorých máte plachtu a uterák do wellness. Ale to nie je všetko, v kúpeľni okrem uterákov máte aj župan a šlapky. Áno, šlapky, v ktorých si to pekne krásne odcupkáte to wellness. A potom už nie je na svete nič iné, len oddych A tak dlho ospevovaný oddych, si môžete vychutnať v:

SAUNOVOM SVETE, kde máte k dispozícii parnú, fínsku a bylinkovú saunu a infrakabínu.

VÍRIVKE, keďže hydromasáž pôsobí upokojujúco. Navyše, pocit relaxu vo vás umocní hviezdna obloha, relaxačná hudba a romantický blikot sviečok okolo.

OCHLADZOVACEJ MIESTNOSTI

Ako by to bolo, keby sme nespomenuli masáže. Je možné pristúpiť na viacerý druh masáží, avšak, je samozrejmé, že za tento servis sa pripláca. Detaily si viete dohodnúť na recepcii.

Bowling

K možnostiam aktívneho relaxu a zábavy, ako inak, patrí aj bowling. Nájdete tu dve dráhy, na každú je maximálny počet šesť hráčov. My sme si tu aj objednali drink z baru a pekne sme si to tu užili Dobre sme sa zabávali, a jasné, že Martin vyhral.

Detský kútik

Ak máte detičky, tak toto vás zaručene poteší! Majú tu aj detský kútik, raj pre vaše deti. Nachádza sa neďaleko Cigar baru, takže ak si chcete vychutnať kávičku v pokoji, tak vaše deti sa môžu hrať hneď v miestnosti vedľa a vy sa o ne nemusíte báť.

Aj my sa občas bláznime, ako deti

Už rozumiete, prečo hotelové služby voláme mestom v hoteli? Ak si to stále neviete predstaviť, tak sa tam bežte pozrieť Hotel Hviezdoslav  by sme odporučili každému páru, ktorý by si chcel užiť trochu romantiky neďaleko zasnežených Tatier.

______________________________________________________________________________
This trip was sponsored by Hotel Hviezdoslav
@hotel_hviezdoslav
https://www.hotelhviezdoslav.sk/

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín

Populárne články

2 dni v Miláne – kam ísť a čo...

Miláno je mesto, ktoré osloví každého. Od modernej architektúry až po historické kostoly, v...

Čo vidieť v Prahe za 1 deň – kam...

Praha je jedným z najkrajších miest v Európe. Preslávili ju dláždené ulice a gotická...

Čo si určite zbaliť na cestu po Ázii?

Aj napriek ťažkým pandemickým časom sa nám po dlhom plánovaní po takmer dvoch rokoch...

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný nádherných prírodných...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020 naše výlety...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú džungľu a...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here