Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť v dedine Ubud

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú džungľu a miesto pre exotickú dovolenku. Samozrejme, aj my sme boli zvedaví, ako to v tomto raji vlastne vyzerá a počas našej návštevy sme navštívili krásne miesta, z ktorých sme vám pripravili itinerár. Čo sa oplatí na Bali vidieť v dedine Ubud?

Bali je jedným z najnavštevovanejších ostrovov Indonézie. Počas našich ciest na Bali sme nebývali na jednom mieste, navštívili sme viaceré časti ostrova. Veľmi sa nám páčilo v strede ostrova v dedine Ubud, kde sme vystriedali hneď niekoľko lokalít. Ak hľadáte luxusnejšie ubytovanie a potrpíte si na komfort, určite vyskúšajte The Garcia Ubud alebo niektorý zo siete hotelov Adiwana.

Raňajky v posteli, The Garcia Ubud

My s Martinom primárne cestujeme na budget, avšak občas si treba na pár dní dopriať aj luxus. Ak idete na Bali low-cost cestou, vyberiete si aj z množstva hostelov. Môžete tak urobiť napríklad na Airbnb, kde máme pre vás zľavu na prvú rezerváciu. Ubytovaniu a hotelom sa budeme venovať ešte v iných článkoch, prejdime na /podľa nás/ to najlepšie z Ubudu a okolia. 

➳ Prečítaj si aj: TO NAJLEPŠIE, ČO MUSÍŠ VIDIEŤ V KUALA LUMPUR

Čo sa na Bali oplatí vidieť v dedine Ubud?

Tegalalang Rice Terraces

Ak chcete zažiť typické ryžové polia a poprechádzať sa medzi nimi, určite navštívte Tegalalang. Tieto polia sa nachádzajú približne 20 minút jazdy od Ubudu, otvorené sú od 8 ráno do 18. hodiny a vstupné je 20 000 indonézskych rupií, čo môže vyzerať ako veľa, no v prepočte na eurá, je to približne 1,30 eur. Toto miesto je veľmi “insta-friendly,” nájdete tu veľa fotogenických miest, dokonca tu majú aj slávne Bali hojdačky, ktoré ste určite už videli. Ak sa chcete na tejto hojdačke alebo iných slávnych spotoch z Bali odfotiť, pripravte si okolo 10 eur za fotku pre jednu osobu. Okrem hojdačiek tu nájdete aj nápis Love Bali, ktorý bude tiež dobre vyzerať na vašom Instagrame! Počas návštevy nám domáci núkali Kopi Luwak kávu, čo je cibetková káva, avšak jej výroba je neetická a my sme sa rozhodli, že ju nebudeme piť.

Ubud Monkey Forest

Ďalšie zaujímavé miesto neďaleko Ubudu je les plný opíc. Otvorený býva od 8:30 do 17:30, vstupné pre dospelého je 80 tisíc IDR (cca 6 eur) a za dieťa zaplatíte 60 tisíc (cca 4,5 eur). Pri vstupe je možné kúpiť si aj banány, aby ste mali čím opičky kŕmiť. Opice sú celkovo priateľské, nehanbia sa ľudí a za turistami chodia s vidinou jedla. Avšak môže sa stať, že na vás opica skočí a poškriabe vás, alebo sa zľaknete a dôjde k nechcenému útoku. Aj napriek tomu, že je tento les atrakcia, netreba preto zabúdať, že opice sú živé tvory a to my prichádzame na ich územie, a preto by sme sa podľa toho mali aj správať. 

Campuhan Ridge Walk

Pre milovníkov prechádzok v prírode je Campuhan Ridge ako stvorený! Táto necelá dvojhodinová prechádzka vás zavedie nad ryžové polia pri Ubude. Ak sa vám podarí prísť v dobrom počasí, je to tu naozaj nádherné, úplne ako v raji. My sme nemali celkom šťastie a v polovici sme zmokli, dážď však na kráse prírody a výhľadoch veľa neubral. Keďže budete kráčať skoro dve hodiny, je dôležité si vziať pohodlnú obuv a veľa vody.

Vodopády v okolí

Kde je zeleň, musí byť aj voda, a inak tomu nie je ani na Bali. Ubud sa môže pochváliť hneď niekoľkými vodopádmi vo svojom susedstve. Z tých najkrajších sú to Kanto Lampo, Tibumana (ktorý má dostatočne veľké jazero a môžete sa v ňom kúpať), Tukad Cepung, (vodopád v jaskyni) alebo Manuaba (je síce menší, no nechodí tam až tak veľa turistov). Na každý vodopád sa platí vstupné, väčšinou je to od 10 000-20 000 IDR na osobu.

Hidden Canyon

Prechádzka vodou v stratenom kaňone vás vyjde 300 tisíc IDR za dve osoby, čo je v prepočte asi 19 eur. Po vstupe na vás čaká zelená džungľa a prechod medzi skalami, kde nájdete plno zákutí vytvorených počas rokov vodou. Nájdete tu aj vodopád a niekoľko menších jazierok.

Mount Batur Hike 

Ak by ste chceli zažiť jedinečný východ slnka, môžete sa vybrať na vrch Batur. Ide o nočný výstup, ktorý trvá približne dve hodiny, samozrejme záleží len na vašom tempe a počte prestávok, ktoré absolvujete. Táto sopka je 1717 metrov vysoká, takže sa nejde o veľmi náročnú turistiku. Najlacnejší výstup spolu so sprievodcom, poistením a dopravou, stojí okolo 25 eur. Ak sa rozhodnete ísť na tento výstup, doporučujeme zaplatiť si sprievodcu, aby ste neboli otravovaní od domácich. Počuli sme o všelijakých prípadoch, ak sa turisti rozhodli ísť sami. Radšej to neriskujte.

Ubud Art Market 

Čo zažiť ak máte už dosť prírody a vodopádov? Trh v Ubude je naša voľba číslo 1! Ako aj iné trhy, ktoré sme navštívili, aj tento žije predajom, vyjednávaním a všade tu cítite tú pravú atmosféru domácich mixovanú s očakávaniami turistov. Kúpite tu všetko od kabeliek až po obrazy.

Take A Cooking Class

Ako posledný bonusový tip, čo robiť v Ubude, vám odporúčame hodinu varenia. Aj my rozmýšľame, že si ju zaplatíme, lebo niektoré jedlá sú tu naozaj ako nebíčko v papuľke! Ak ste ako my, a chcete okrem cestovania a fotenia sa, spoznať aj kultúru krajiny, v ktorej sa nachádzate, toto je skvelá cesta ako tak urobiť. 

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín
30,1k Followers
Follow

Populárne články

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú...

Na vietnamských vlnách – pobrežie Mui Ne

Keď sa povie Vietnam, každý si asi predstaví farmárov, históriu a vojnu...

Čo robiť a vidieť v meste Đà Lat –...

Mesto Đà Lạt leží v prekrásnej horskej provincii Lâm Đồng. My sme...

Ho Či Minovo mesto – itinerár tých najlepších miest

Počas návštevy Vietnamu sme sa s Martinom na pár dní pozreli aj...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here