Top Instagram miesta v Londýne? S nami ich nájdete!

Chystáte sa na návštevu Londýna, zoznam pamiatok už máte vypracovaný a neviete, kde sa robia tie najlepšie fotky na Instagram? Nezúfajte, máme pre vás naše tipy na Top Instagram miesta v Londýne – kam ísť pre svoj perfektný záber a pamiatku na Londýn!

Toto sú naše tipy na top Instagram miesta v Londýne:

1. Big Ben

Big Ben, veľké lákadlo pre turistov a asi najznámejšia londýnska pamiatka, sa od roku 2017 renovuje, a je preto zahalený do lešenia. Netreba sa báť, fotka s Big Benom môže byť dobrá aj s touto “pridanou hodnotou.”

 Stačí zájsť neďaleko na Great George Street, ulicu na ktorej sa Big Ben aj budovy parlamentu nachádzajú. Práve tu nájdete typickú červenú telefónnu búdku

Občas sa pri nej vytvorí krátka rada, ale čakanie stojí za to – veď posúďte sami!

Musím byť úprimná, mne sa takúto fotku nepodarilo spraviť, lebo som nevedela nájsť túto búdku. Mary ale počas jej života v Londýne, tento fajný spot našla, a pri mojej najbližšej návšteve, sem určite zavítam aj ja.

2. London Eye

Chcete držať Londýnske oko pevne v rukách? Alebo aspoň mať fotku, na ktorej to tak vyzerá? Samozrejme, že vďaka dokonalej vzdialenosti oka od druhého brehu Temže sa to dá. Do mapy zadajte Royal Air Force Memorial a fotka bude na svete!

Fotka v praxi. Takto som odfotila moju sestru Lenku počas nášho výletu 🙂

3. Millenium Bridge

Pre každého milovníka Harryho Pottera je to povinná zastávka. Práve tu sa vo filme Harry Potter a Polovičný princ, odohrala scéna útoku smrťožrútov na Londýn. V pozadí fotografie bude Katedrála sv. Pavla a ak prídete v ranných hodinách, vyhnete sa množstvu turistov.

Ja veľký fanúšik nie som, preto vám stačí ukážka odfotená Mary 😀

➳ Prečítaj si aj: TOP 10 MIEST V LONDÝNE – KAM SA OPLATÍ ÍSŤ A AKO SA TAM DOSTANETE

4. Neal’s Yard

Výbuch farieb v centre mesta? Neal’s Yard je jedným z najlepšie ukrytých pokladov Londýna. Táto bočná ulička sa nachádza v časti Covent Garden a zaručene ste ju už videli na sociálnych sieťach! Návšteva tu sa oplatí, pripravte sa však na ľudí, ktorí si tu tiež prišli pre svoj miliónový záber.

5. Camden Market Grafitti

Milujete pouličné umenie a šialené farby? V tom prípade si nesmiete nechať ujsť možnosť navštíviť slávne Camden Town! Nájdete tu street maľby všetkých tvarov a farieb, ale aj pomník Amy Winehouse. Fotka s farebným graffiti vám zaručene oživí Instagram.

6. Tower Bridge

Kto by nepoznal padajúci most Tower Bridge? Ak chcete dokonalú fotku s týmto mostom, navštívte južnú stranu Temže. Kúsok od City Hall si sadnete na múr, zapózujete a záber je na svete! Fotka sa tu dá nastaviť tak, aby ste nezachytili množstvo turistov a bude to vyzerať, že ste mali vyhliadku len pre seba!

Opäť som bola footgrafkou 🙂

7. Greenwich

Prejsť sa po nultom poludníku a odniesť si so sebou zábery na Londýn? To všetko je možné, ak sa vyberiete na návštevu Greenwich. Dole, pri Temži, sa nachádza University of Greenwich, známa z filmu Thor 2.

V parku na kopci na vás čaká nultý poludník a Kráľovské observatórium s neskutočným výhľadom na mesto. Stačí len pózovať a Londýn máte ako na dlani!

8. Sky Garden

Posledná a moja najobľúbenejšia zastávka v zbierke fotiek hodných instagramu je Sky Garden. Je to vlastne reštaurácia a vyhliadka nachádzajúca sa na vrchole mrakodrapu 20 Fenchurch Street.

Výhľad je dychberúci a ak budete mať pekné počasie, dovidíte až ďaleko na západ mesta! Vstup je zdarma, treba si ale dopredu objednať lístky a dostanete ich tu.

Carnaby

Spojenie farebných domov, obchodov a reštaurácií – to všetko je Carnaby. Neuvádzam to ako konkrétny tip, lebo je tu veľa zaujímavých miest pri sebe. Určite ale stojí za návštevu a možno si aj vy nájdete svoj obľúbený spot. Pre mňa to sú žiarovky na Ganton Street.

Dúfame, že naše tipy na Top Instagram miesta v Londýne sa vám páčia. Ak sa rozhodnete niektoré navštíviť, určite nás označte na fotke, aby sme si mohli vaše zábery pozrieť!

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín
30,1k Followers
Follow

Populárne články

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú...

Na vietnamských vlnách – pobrežie Mui Ne

Keď sa povie Vietnam, každý si asi predstaví farmárov, históriu a vojnu...

Čo robiť a vidieť v meste Đà Lat –...

Mesto Đà Lạt leží v prekrásnej horskej provincii Lâm Đồng. My sme...

Ho Či Minovo mesto – itinerár tých najlepších miest

Počas návštevy Vietnamu sme sa s Martinom na pár dní pozreli aj...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here