Prílet do Bangkoku – na čo nesmieš zabudnúť na letisku a ako sa dostaneš do mesta

Prílet do Bangkoku a odbavenie na letisku, môže byť pre niektorých cestujúcich poriadne stresujúce. Spísali sme pár tipov, ktoré ti môžu tvoju cestu uľahčiť.

 Na čo nesmieš zabudnúť na letisku v Bangkoku a ako sa dostaneš do mesta

V článku sa dozvieš o:
Prílet do Bangkoku & letiskový transfer
Víza
SIM karta
Bankomaty
Je Bangkok drahý?

➳ Prečítaj si aj: TOP 10 MIEST V LONDÝNE – KAM SA OPLATÍ ÍSŤ A AKO SA TAM DOSTANETE

Prílet do Bangkoku & letiskový transfer

Mesto má dve medzinárodné letiská. Suvarnabhumi International Airport (BKK) and Don Mueang International Airport (DMK).

Suvarnabhumi International Airport 

Hlavným uzlom svetovej dopravy je Suvarnabhumi International Airport (BKK), čo v angličtine znamená “The Golden Land.” Nachádza sa asi 25 kilometrov od Bangkoku. Suvarnabhumi je prepojené s linkou BTS vlakov, ktorými sa ľahko vieš dostať do mesta. Cesta takýmto vlakom do centra trvá približne 30 minút a stojí 15-45 THB (0,45-1,30 €). My sme sa zviezli na Makkasan City, kde sme prestúpili na metro, ktorým sme sa odviezli do hotela.

Na letisku je aj možnosť vziať si taxi. Hoci názvy mestských spoločností taxíkov neviem, ľahko si ich zapamätáš podľa farieb. Ružové taxíky sú lacnejšie, zeleno-žlté sú drahšie, a vraj sa snažia ľudí oklamať. 

Po Bangkoku jazdí i Uber – Grab. Stiahni si aplikáciu Grab a cestuj po Bangkoku lacnejšie.

Tip: Či cestuješ Grabom alebo normálnym taxíkom, cenu si dohodni pred nasadnutím do auta. Po celom Bangkoku sú obrovské zápchy a taxikári majú tendenciu vyberať trasy, ktoré taxametrom navyšujú kilometre, snažiac sa oklamať turistov a zarobiť si. Preto si svoju cestu radšej vždy sleduj podľa GPS.

Don Mueang International Airport 

Don Mueang (DMK) zatiaľ nie je napojené na BTS (vlak), ani na metro. Avšak, prepojenie na BTS (vlak) sa plánuje už v roku 2020. Zatiaľ existujú dve možnosti, ako sa dostať do centra. 

Prvou je vziať si taxi alebo Grab z príletovej haly. Cesta do by mesta by mala stáť 300-400 THB (9-12 €).

Druhou a lacnejšou variantou, je v príletovej hale prejsť východom 6 a naskočiť na autobus A1. Cesta na najbližšiu zastávku metra, ktorá sa volá Mo Chit, stojí 30 THB (0,90 €). V okolí nájdeš BTS aj metro, čo znamená, že sa ľahko dostaneš do akejkoľvek časti mesta.

Víza

Slovák, ktorý ide do Thajska na menej ako 30 dní, za podmienky platnosti pasu ešte 6 mesiacov po odlete, víza nepotrebuje. V praxi to vyzerá asi takto: v lietadle v smere do Thajska dostaneš papier, ktorý musíš vyplniť a odovzdať na imigračnom (security kontrola) na letisku. Časť tohto papiera ti po pristáti na letisku zoberú, časť ti imigrační pracovníci vrátia. Tento kúsok si odlož, budeš ho potrebovať pri odlete z krajiny. To je celé! 

Ak plánuješ v Thajsku ostať dlhšie, môžeš tak urobiť 3x, avšak, vždy sa môžeš zdržať max. 30 dní. Aktuálne informácie ohľadom víz, a to nielen do Thajska, si môžeš pozrieť na stránke Ministerstva zahraničných vecí

Simka

Ak plánuješ občas použiť Grab alebo túžiš po neobmedzených dátach, thajskú SIM-ku rozhodne potrebuješ. Na letisku je nespočetné množstvo spoločností, kde si SIM kartu môžeš zakúpiť.

Jednou z najlepších spoločností je AIS. Vrelo vám ju odporúčame. Všetky SIM karty od AIS majú neobmedzené dáta a najlepšie ponuky začínajú už od 160 THB (4,80€) na 5 dní. My sme si kúpili 1 SIM na 30 dní. Stála nás 900 THB (27€). Jedna nám stačila preto, že z neobmedzených dát si môžeme robiť hotspot a zbytočne nepotrebujeme 2 SIM-ky.

AIS má 4G pokrytie po celej krajine a naozaj funguje dobre! Ak sa v Thajsku plánuješ zdržať dlhšie, rozhodne odporúčame zakúpenie lokálnej SIM.

Bankomaty

Nielen v Bangkoku, ale i v Thajsku celkovo, sa pri výbere z bankomatu platí. Cena vraj závisí i od vašej banky. My máme Revolut a pri výbere platíme 220 THB (6,50 €) – čo je podľa mňa veľa. Taktiež sa nám na viacerých miestach stalo, že kartou sa dá platiť len nad 500 THB (14,80 €), preto si radšej pri prvom výbere vytiahnite väčšiu sumu, aby ste nemuseli vkuse platiť nielen bankomatu, ale ani banke, a aby ste mali s týmto všetkým pokoj.

Je Bangkok drahý?

Pýtaš sa, čo čakať od Bangkoku a aký budget si vziať? Buďme k sebe úprimní. Nielen Bangkok, ale Thajsko celkovo, nie je klasická, lacná, ázijská destinácia. V poslednom roku turizmus v krajine vzrástol natoľko, že je to vidieť i na cenách.

Samozrejme, otázka budgetu je veľmi individuálna, keďže každý máme iné preferencie, a to i v otázke ubytovania, stravovania a výletov. My si myslíme, že sú tu lokácie, kde vieš “vyžiť” ako domáci, ale sú tu i obchodné centrá, kde sa ceny za tovar rovnajú európskym štandardom.

My sme to v Bangkoku mali takto:
cena za noc v hoteli s raňajkami: 7 € / osoba
jedlo na deň: 5-10 € / osoba
doprava: 5-10 € / osoba

 

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín
30,1k Followers
Follow

Populárne články

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú...

Na vietnamských vlnách – pobrežie Mui Ne

Keď sa povie Vietnam, každý si asi predstaví farmárov, históriu a vojnu...

Čo robiť a vidieť v meste Đà Lat –...

Mesto Đà Lạt leží v prekrásnej horskej provincii Lâm Đồng. My sme...

Ho Či Minovo mesto – itinerár tých najlepších miest

Počas návštevy Vietnamu sme sa s Martinom na pár dní pozreli aj...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here