Na Cyprus cez 3 lety a 4 letiská (vol. 1)

Martin je väčší cestovateľ ako ja. Alebo mám aspoň taký pocit, keď mi hovorí o tých všetkých krásnych svetoch a o tom, ako tam jedného dňa zavítame. Už sa na to teším. Keď som bola v Anglicku, cestovateľský klub, ktorého je členom, ponúkol cenovo dostupný výlet na Cyprus. Keďže obaja milujeme spontánnosť a cestovanie, Martin neváhal a v tú chvíľu to bookol. Hneď sme dokúpili aj letenky – z Londýna do Larnaci a keďže sme vedeli, že v tom čase už budem na Slovensku, tak sme dokúpili letenky aj z Bratislavy do Londýna a potom spiatočnú z Leeds do Bratislavy. Haha, áno, ja som išla na Cyprus tromi letmi.

Milujem cestovanie

Ja milujem cestovanie a predtým som sama, tohto roku i s mojím M., prešla časť južného Anglicka. O štátoch, ktoré som ako dieťa nejedenkrát navštívila s detským folklórnym súborom Šťastné detstvo z Brezna, sa zmieňovať nebudem, lebo si polovicu z týchto výletov nepamätám. Našťastie fotky sú dobrým materiálom, ktoré mi dané krajiny pripomenú. Myslím si, že práve toto vo mne, i keď nevedomky, odštartovalo nadšenie a vášeň pre dobrodružstvo a neustále výlety. Tromi letmi som zatiaľ išla iba na Cyprus, no všetko je raz prvýkrát.

➳Prečítaj si: Jeep Safari Alanya – čo musíš vedieť

Lietadlo

Cesta tam

Ale späť k môjmu nášmu  aktuálnemu výletu. Pôvodné letenky boli kúpené z Heathrowu priamo do Larnaci. Spoločnosť, ktorou sme mali ísť ale zrušila lety, no POZOR! Cestovateľský klub všetko vybavil za nás. Hneď v ten deň sme dostali nové letenky – z Londýna – z letiska Gatwick do Atén a odtiaľ do Larnaci. Po prvýkrát som konečne neletela nízkonákladovkou. Teda áno, z Bratislavy na Stansted áno. Ale potom, na druhý deň, sme z Gatwicku do Larnaci s prestupom v Aténach, leteli Aegeanom – leteckou spoločnosťou, ktorá sa umiestnila na prvom mieste v kategórii regionálne spoločnosti za rok 2017 – a to sme ani nevedeli! Až keď Martin zaspal, som začala listovať časopis pred sebou – a aha, aká príjemná novinka tu na mňa čakala.

V lietadle sme mali telku a hoci sme boli v ekonomickej triede, počas celého letu nám zadarmo ponúkali nápoje od Spritu, Coca Coly, minerálky, rôznych druhov pív a vín, až po kávy a čaje. Taktiež sme na palube lietadla dostali teplé jedlo. Raz to boli cestoviny, inokedy mäso s ryžou, obohatené o nejeden dezert. Bola som milo prekvapená! Miesto pri okne umocňovalo a zväčšovalo moje nadšenie.

V Aténach som zažila obrovský šok, keď som si pri prestupe kupovala pollitrovú minerálku, a tá v duty free zóne stála presne 50 centov. Neverila som. V Grécku to naozaj bolo super lacné! U nás alebo v Londýne sú ceny 5x väčšie.

Karinka

Toto sme o Cypre nevedeli

Na Cyprus sme prišli v noci, ale auto sa nám prenajať nepodarilo. Majú tam zákon, že keď si prenajímaš auto, musíš mať aspoň 21 rokov – čo sme splnili, ale M. nemá vodičák tri roky. Táto hranica nás tesne minula. Najskôr sme z toho mali náladu pod psa, ale potom sme si povedali, že to nevadí. A nevadilo. Až na dve cesty predraženým taxíkom, sme všade chodili pešo, alebo sme sa viezli v autobuse – v tom takom aute, čo vyzerá ako dodávka a na niektorom z okien má napísané číslo autobusovej linky. Tento autobus vám zastane kdekoľvek, kde na neho zamávate a jedna cesta, akákoľvek dlhá, vás na osobu stojí len 1,50€. Ľudia na Cypre sú milí a mega pohostinní. Všade tam majú alternatívu obedov – zaplať a jedz koľko a čo chceš. My sme túto možnosť využívali denne.

Toto je naša prvá fotka na Instagrame. Bola z Cypru.

Jesenná dovča v teple je top!

Takéto dovolenky sú fajn, najmä v chladnom novembri. Mali sme mať izbu s výhľadom na pláž – a tak aj bolo. Keď som ráno vstala, cítila som sa ako v rozprávke. Ako v inom svete. Nebolo tomu inak ani večer, keď som v pyžame vybehla na balkón a užívala si teplo. Ďakujem Bohu, že mi dal takéto sny a možnosti vidieť svet, no hlavne za to, že mi dal osobu, s ktorou ho môžem objavovať a spoznávať.Išla by som na Cyprus znova tromi letmi? Možno aj áno. Veď to bola zábava.

Kde bývať na Cypre?

Martin Naše ubytovanie Karinka Karinka Palmy Západ slnka Cyprus

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín

Populárne články

2 dni v Miláne – kam ísť a čo...

Miláno je mesto, ktoré osloví každého. Od modernej architektúry až po historické kostoly, v...

Čo vidieť v Prahe za 1 deň – kam...

Praha je jedným z najkrajších miest v Európe. Preslávili ju dláždené ulice a gotická...

Čo si určite zbaliť na cestu po Ázii?

Aj napriek ťažkým pandemickým časom sa nám po dlhom plánovaní po takmer dvoch rokoch...

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný nádherných prírodných...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020 naše výlety...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú džungľu a...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here