Ako a prečo hľadáme lacné letenky na výlety po Európe

V posledných mesiacoch sa akoby na Slovensku roztrhlo vrece s tipmi a radami na to, ako by ľudia mali lacno cestovať. A tak sme si povedali, že aj my vám povieme naše malé know-how. Hoci má veľa spoločného s tým, čo vám radí kopa influencerov a blogerov, svoj pohľad na to, prečo cestovať low-cost, vám prinášame aj my 🙂

➳ Prečítaj si: Prečo sme na honeymoon nešli hneď po svadbe

Maják

Pracujem, študujem, cestujem

Medzi najväčšie výhovorky, ktoré počúvam od blízkych, kamarátov, či známych, alebo ich čítam niekde na diskusných fórach, patrí to, že ľudia na cestovanie nemajú čas. (alebo peniaze, ale napríklad my pri kúpe čohokoľvek si vždy hovoríme, kam sme mohli za tú cenu poletieť :D) Vraj, ako sa dá zladiť práca a cestovanie, alebo práca a štúdium, alebo… všakovaké iné kombinácie výhovoriek, ktoré sa nedajú počúvať. Teda, dajú sa počúvať, ale my ich počúvať nechceme. Je pre nás úplne absurdné, ak sa vyhovárame na to, že nemáme čas, a že niečo sa nedá. Tak, ako i v iných oblastiach života, všetko je o tom, čo chceme. O tom, čo máme v hlave, a ako sa nastavíme. Ak človek niečo chce, nehľadá dôvody prečo nie 🙂 platí to aj v prípade, ak sa bavíme o tom, ako cestovať low-cost.

Nie vždy všetko klapne podľa plánu

My to máme asi takto. Karinka pracuje i študuje a Martin pracuje. Často sa nás pýtajú, ako to, že môžeme cestovať často, ak máme full-time job, ba dokonca, ako to, že nám to vychádza, keď musíme tripy zladiť ešte aj so sobotným vyučovaním. Ale, ak človek trpezlivo a odhodlane hľadá, správne kombinácie sa nájdu. Možno je to celé o nastavení priorít a o tom, čo naozaj chceme. My to máme tak, že akonáhle jeden z nás nájde lacnú letenku, pošle tomu druhému screenshoot, a už iba riešime či áno, alebo nie.

v oblakoch

Hurá, lacné letenky

Niekedy si normálne myslím, že suma, ktorú na obrazovke pri platení vidím, sa mi sníva. Najmä v poslednej dobe sa nízkonákladové spoločnosti akoby pretekali, ktorej sa podarí naozajstný boom – a to v podobe čo najnižšej ceny za jednosmerné i spiatočné letenky! Nás to ale veľmi teší. Myšlienka toho, že sa do zahraničia dostaneme za lacnejšie ako domov na stredné Slovensko, je celkom funny 🙂 V súčasnosti sa sústredíme najmä na hľadanie lacných tripov do Európy. Dôvodov máme viacero – áno, i keď sme vyššie písali o výhovorkách z hľadiska nedostatku času – my by sme aj čas mali, ale číslo dovolenky na jeden rok nepustí. Iným dôvodom je fakt, že chceme sporiť na svadbu. Ale o tom potom.

Karinka a Martin

Povedzte nám, kde hľadáte tie lacné letenky. Tu.

Letenky hľadáme rôznymi spôsobmi. Mojím najobľúbenejším je úplne náhodné kombinovanie miest a dátumov v aplikáciách spoločností ako je Ryanair, Wizzair či Vueling. Keď ma ale toto náhodné klikanie omrzí, postupujem ďalej, a to na azzair.com. Azzair mám rada preto, že všetko si tu viete vyfiltrovať podľa vašich predstáv!

Ak sa chcem presvedčiť o naozaj dobrých cenách leteniek, pozerám letenky ešte aj na Google, Kayaku alebo na Momonde. Každý deň sledujeme tipy na skupine tourdesvet alebo letenkyzababku, a to buď na Facebooku, alebo na Instagrame. A keď nájdem niečo čo ma zaujme, už len kupujem. Naposledy som nám tak kúpila Krakow – a to na osobu za 1,98€ spiatočne z Viedne. Chceš vedieť ako som to urobila? Napíš mi, a ja s tebou podelím o to, ako sa mi to podarilo.

Martin ma lacnými letenkami prekvapil, keď mal Vueling akciu za 0,02€ za spiatočnú letenku, a kúpil nám lety do Bilbaa, Benátok a Paríža. (do Bilbaa sme nešli, lebo nám nevyšla dovolenka, do Benátok sme nešli, lebo ma deň pred odletom vypísali na PN v horúčkach a s antibiotikami a do Paríža nepoletíme, lebo mám v ten víkend skúšku – akože seriously – ?) Niekedy nerozumieme tomu, čo sa deje, no verím, že všetko je tak, ako má byť. Na druhej strane sa ale tešíme na iné výlety, ktoré máme pred sebou.

Spoznaj svet

Máme sen navštíviť každý kontinent – a to nejedenkrát. Teraz nás ale láka práve to, čo našim možnostiam a chuti vyhovuje najviac – a to sú letenky od nízkonákladoviek, ktoré nám umožňujú spoznať a navštíviť Európu. Máme radi spoznávačky, dlhé aj krátke tripy, ale aj také mini výlety na otočku. V lete nepohrdneme dlhou dovolenkou a relaxačným ležaním pri mori. Toto všetko si ale viete nakombinovať aj vy. Kľudne nám napíšte, spolu niečo vymyslíme, a cestovať low-cost, budete aj vy.

Karina a Martin

Prečo cestovať

A prečo nie? Pre nás cestovanie predstavuje život, ktorý by sme si vybrali každý deň. Čo by si si vybral(a) ty?

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín

Populárne články

2 dni v Miláne – kam ísť a čo...

Miláno je mesto, ktoré osloví každého. Od modernej architektúry až po historické kostoly, v...

Čo vidieť v Prahe za 1 deň – kam...

Praha je jedným z najkrajších miest v Európe. Preslávili ju dláždené ulice a gotická...

Čo si určite zbaliť na cestu po Ázii?

Aj napriek ťažkým pandemickým časom sa nám po dlhom plánovaní po takmer dvoch rokoch...

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný nádherných prírodných...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020 naše výlety...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú džungľu a...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here