Lacné ubytovanie v Santorini – Pension St. George

Chceme dovolenku snov

… a chceme aj lacné ubytovanie v Santorini. Je táto kombinácia možná? Bol apríl. Rozmýšľali sme, aké ubytko chceme v Santorini. Naše prvé kliky nás viedli na hľadanie apartmánov a iných luxusných hotelov blízko Oii, kde sa ceny za noc, hýbali tak na polke z toho, čo sme my boli ochotní zaplatiť za týždeň ubytovania počas letnej sezóny v Santorini.

Musíme sa prispôsobiť

Keďže ľudská prirodzenosť nepustí, neúnavne sme sa snažili definovať a upravovať filtre zoradenia ponúk od najlacnejších. Na hviezdičkách a iných podobných, nám vyhovujúcich, detailoch, sme nároky neuberali. Najhoršie na tom bolo a je, pripustiť si to, že keby sme si vybrali dátum mimo sezóny, za túto cenu by sme pokojne mohli bývať v Oii. To nás frustruje a mrzí najviac… Pretože… Jasné, že sme snívali o dovolenke snov. O takej, akej fotky vidíte na Instagrame a hovoríte si, že raz by ste taký luxus chceli zažiť aj vy. Časom si ale mladí 22 roční ľudia uvedomia, že na dovolenku snov je možno priskoro… Vybrali sme si luxusný a drahý ostrov, no musíme sa prispôsobiť našim možnostiam. Tak asi niekedy v máji naše nároky postupne začíname znižovať. Nakoniec sme ale boli úspešní a podarilo sa nám nájsť lacné ubytovanie v Santorini a to i počas letnej sezóny.

Lacné ubytovanie v Santorini (v rámci možností)

Čo ale robíme pri bookovaní ubytka vždy, je, že si do vyhľadávača nastavíme tieto filtre:

  • bezplatné storno,
  • žiadna platba vopred,
  • raňajky v cene,
  • mestská daň v cene.

Toto sú štyri body, bez ktorých sa nezaobídeme. Pri hľadaní ubytovania v Santorini, snažiac sa nepadnúť na mizinu, sme museli tieto filtre preriediť. Po dlhom uvažovaní sme sa rozhodli vyškrtnúť raňajky v cene a mestská daň v cene. Niekto by to možno robil naopak, ale. Minimarket, kde sme si kupovali raňajky, sme mali blízko (podľa popisu ubytovania a podľa recenzií) a mestská daň bola v tomto prípade doplatok 3,50€ za týždeň za oboch. Znelo to teda fajn.

Hurá! Máme ubytko

Pár kliknutiami sme sa dostali k ponuke ubytovania s názvom Pension St.George. Toto ubytovanie sa nachádza na južnej časti ostrova – známej pod názvom Perivolos. Z letiska sem cesta trvá asi hodinu, pretože najskôr treba ísť autobusom do hlavného mesta Thira (€1,80/osoba), kde sa prestupuje na autobus na juh (€2,40/osoba). Jedna autobusová zastávka je od hotela vzdialená asi 5 minút chôdze, ale z tejto chodí autobus každé dve hodiny. A ľudia neklamali. Hneď oproti nej, stojí minimarket. Vzdialenejšia zastávka je od hotela asi 15 minút pešo. Z tejto autobusy chodia každú polhodinu.

➳ Prečítaj si: Ako a prečo hľadáme low-cost letenky po Európe

Ahoj recepcia

Penzión ako taký je plný prekvapení, a trochu sklamaní. Prichádzame akoby do dvoru rodinného domu, a staršia pani nám pohľadom naznačuje, ktorým smerom sa máme vydať, aby sme našli recepciu. Zídeme dole schodmi, a klopeme majiteľovi rovno pred dvermi do domu.

IMG_1038
Takto to vyzerá vo dvore 🙂 Pri písaní článku sme si uvedomili, že nemáme žiadnu fotku izby, teda jednu máme, a to som na nej ja. A z okolia máme len toto 😀 V Santorini sme nerozmýšľali nad takýmto článkom, sorry 😀

Taký zvláštny check-in

Dvere nám otvára muž v strednom veku. Je celkom milý a usmieva sa. Na recepcii nie je sám. Úprimne, som si myslela, že vedľa neho stojí jeho dcéra. Časom sa dozvedám, že je to jeho syn. Vedúci si krkolomnou angličtinou pýta kód našej rezervácie a vysvetľuje nám, že recepcia je otvorená od 9:00-11:00 a potom od 17:00-21:00. Toto je tá nonstop prevádzka, o ktorej písali na bookingu. Nevadí, neprišli sme tu obzerať recepciu.

Pán si pýta ID-card, no keďže Martin svoje doklady potrebuje kvôli vodičáku, dávam mu môj občiansky preukaz. Len čo vyslovil, že mi ho vráti o týždeň pri odchode, striaslo ma. Normálne som večer nemohla spať a googlila som, či si môj doklad totožnosti môžu zobrať na takú dlhú dobu. Už som si predstavovala ako kontaktujem veľvyslanectvo a prosím o vydanie nového dokladu. “You need transfer charge me,” – tak ako nám napísal pán majiteľ do e-mailu asi týždeň pred príchodom, sa stáva skutočnosťou, a my za týždeň bývania v Santorini platíme v hotovosti presne €634,50. Usmievavý pán nám podáva kľúče od izby a hovorí, že jeho syn nám ju ukáže. V túto chvíľu sa moja zvedavá hlava dostala odpoveď na otázku, či tam vedľa neho stálo dievča, alebo to bol chlapec.

Penzión ako taký

> ako ste si všimli, linka som vám penzión na booking, aby ste si mohli prezrieť fotky

…tvoria dve budovy. Tá predná, krajšia, je novšia a tá zadná, staršia časť. Každopádne, ubytovanie tu vám odporúčame. Pán domáci je veľmi milý a je ochotný pomôcť. Servis, za ktorý sme si zaplatili bol na vynikajúcej úrovni. I keď prvé dojmy zo staršie zariadenej izby boli všelijaké, službami sme boli počas celého výletu milo prekvapení. Bielizeň a uteráky boli menené každý deň, čo považujeme za plus. Teda, vždy keď sme sa po celom dni vrátili na izbu, našli sme ju upravenú tak, akoby sme do nej prišli ako noví hostia. To sa nám málokedy stalo v hoteloch, ktoré mali 3 hviezdy.

Ja som bola smutná z toho, že na internete boli publikované obrázky kuchynky, a teda bolo možné si variť, ale keďže sme boli v staršej časti, my sme túto možnosť nemali. To ma trochu sklamalo. Myslím, že by na také veci mali upozorniť. A tiež neviem, podľa čoho nás radili do izieb, keď ceny boli rovnaké. Ale to sú len také drobnosti. Pláž je od hotela vzdialená asi 3 minúty pešo, minimarket sa nachádza vo vzdialenosti asi 5 minút chôdze. Celá promenáda pri pláži je plná reštaurácií, v ktorých ponúkajú chutné jedlá gréckej, i iných kuchýň zo sveta.

Malé detaily

Chýbal mi tu bazén. Potom sme aj trochu rozmýšľali, prečo sme si nerezervovali hotel, ktorý má aj bazén. Ale prežili sme to aj bez neho. “Na mieste je recepcia otvorená 24 hodín denne a záhrada.” Túto vetu si prečítate pri bookovaní vašej rezervácie na internete. Ako som spomínala vyššie, len čo prídete do hotela, pán domáci vás niekoľkokrát upozorní, kedy je recepcia otvorená. Super bolo, že izba mala chladničku, aj klimatizáciu. Okej, model klimatizácie pochádzal asi z roku 2, ale táto vecička svoj účel splnila.

Celkový dojem z tohto penziónu je pozitívny. Samozrejme, keďže hotel je na juhu, potom odporúčame prenajať motorku alebo štvorkolku. …ibaže by ste sa chceli prevážať preplnenými autobusmi. Nám sa tu páčilo, a ak by sme boli v Santorini opäť, a hľadali by sme nejaké lacné ubytovanie v Santorini počas rušnej sezóny, zrejme by sme sem zavítali opäť.

featured photo: booking.com

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín
30,1k Followers
Follow

Populárne články

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú...

Na vietnamských vlnách – pobrežie Mui Ne

Keď sa povie Vietnam, každý si asi predstaví farmárov, históriu a vojnu...

Čo robiť a vidieť v meste Đà Lat –...

Mesto Đà Lạt leží v prekrásnej horskej provincii Lâm Đồng. My sme...

Ho Či Minovo mesto – itinerár tých najlepších miest

Počas návštevy Vietnamu sme sa s Martinom na pár dní pozreli aj...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here