Santorini – cesta tam

Ako sa dostať na Santorini? Asi každý, kto sa chystá na Santorini, rozmýšľa, či je to tam naozaj tak krásne ako na fotkách. Iste máš v hlave dokonalú predstavu romantických dní, ktoré tam stráviš so svojou polovičkou. A aby bola táto vaša dovolenka úplne vyšperkovaná a topková, máme tu pre vás tipy, ktoré vám zaručene pomôžu. Tak teda, poďme zistiť ako sa na Santorini treba pripraviť.

Thira

V tomto článku si priblížime spôsoby, akými sa na ostrov dostanete najjednoduchšie. Ak vás zaujíma doprava na ostrove, alebo čo sa Santorini oplatí vidieť, tieto informácie nájdete v ďalších sekciách článkoch o Santorini 🙂

➳ Čo sme si na Santorini najviac užili? Toto!

Ako sa dostať na Santorini?

My sme dlho váhali kam by sme išli na letnú dovolenku. Bol asi apríl, kedy sme reálne začali zvažovať, ktoré miesta nás lákajú a kam možno zavítame niekedy inokedy. V tento čas bolo novinkou, že z Viedne začala lietať ďalšia nízko nákladová spoločnosť –  Laudamotion. Skvelé bolo, že prvé lety do nových destinácií boli za veľmi prijateľné ceny. Nie je tomu inak ani teraz. Najlepším a najjednoduchším spôsobom, ako sa zo Slovenska dostať na jeden z najkrajších gréckych ostrovov, je bez pochýb preprava formou leteckej dopravy.

Ach, tie lacné letenky…

Najlepšie a zároveň aj priame letecké spojenie je z Viedne. Časy letov i ceny leteniek variujú, ale tieto ceny sú naozaj prijateľné. Spiatočná letenka nás stála okolo 60€ na osobu (a to sme leteli v top sezóne, tam 31.7.2018 a späť 7.8.2018). Keď si predstavíme, že donedávna lety do Santorini, ktoré boli z Viedne a boli priame, stáli okolo 200 a viac eur, je to poriadny rozdiel a stovka vo vačku je na tentokrát ušetrená.

Čo ale naozaj odporúčame je, aby ste letnú dovolenku, najmä ak ide o tak žiadanú destináciu, riešili naozaj vopred, možno už vo februári, či marci. Teraz príde asi najväčší hack. Návštevu Santorini odporúčame mimo hlavnej sezóny, teda mimo júla a augusta, pretože počas sezóny sú ceny všetkého aj trikrát drahšie. Najviac by sme rekomendli návštevu Santorini v máji, júni alebo septembri. Je vtedy už alebo ešte stále teplo, počty turistov sú oproti hlavnej sezóne nenormálne nižšie a čo je najviac – ceny všetkého sú oveľa nižšie tiež.

Toto určite musíš vidieť v Santorini

Oia

Malé novinky

Na záver dodáme, že Slovak Lines pridal nové autobusové spojenia na letisko Schwechat. Prvý autobus ide už okolo tretej ráno. To znamená, že ak by bol váš let aj skoro ráno, tak nemusíte zbytočne platiť za parkovanie na letisku, ani tam nemusíte nocovať. Taktiež dodáme, že na Santorini nepotrebujete víza, stačí vám platný občiansky preukaz.

NÁŠ TIP: KÚP SI LETENKU Z VIEDNE NA PRIAMY LET OD LAUDAMOTION MIMO HLAVNEJ SEZÓNY (JÚL, AUGUST) A JE TO 🙂

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín
30,1k Followers
Follow

Populárne články

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú...

Na vietnamských vlnách – pobrežie Mui Ne

Keď sa povie Vietnam, každý si asi predstaví farmárov, históriu a vojnu...

Čo robiť a vidieť v meste Đà Lat –...

Mesto Đà Lạt leží v prekrásnej horskej provincii Lâm Đồng. My sme...

Ho Či Minovo mesto – itinerár tých najlepších miest

Počas návštevy Vietnamu sme sa s Martinom na pár dní pozreli aj...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here