Honeymoon – prečo nie hneď po svadbe?

Dosť často sa nám stáva, že ľudia na nás majú otázky týkajúce sa našej svadobnej cesty (honeymoon). Či nejaká bude, kedy, kam, na koľko. Nevieme, z akých pomerov pochádzate vy, ale my sme obaja z dediny – so… ak tu máme nejakých dedinčanov, viete ako to na dedine chodí. Rodinu i kamarátov zaujíma, kam pôjdeme, keď už sme toho videli tak veľa.

Hoci sme zatiaľ neboli v nejakej ďalekej exotike, aj my sme tak nastavení. Videli sme už veľa, boli sme už vo veľa krajinách. A sme za to nesmierne vďační. Za to, že sme zdraví, aby sme niekam mohli ísť. Aj za to, že na to máme prostriedky, ale najmä za to, že máme jeden druhého, teda že máme s kým.

Otázka „kam na honeymoon“ je aj v našej hlave. Radi si veci plánujeme. Keďže obaja pracujeme full-time a blog zatiaľ robíme ako záľubu popri práci, všetky dovolenky a výlety si plánujeme vopred. Robíme to tak, že si rátame dovolenku. Na jeden celý rok jej máme až 20 dní!!!! 🙁 Veľa dovolenky nám vzala svadba, dni pred aj po sme sa venovali jeden druhému a rodine. Bohužiaľ, zatiaľ sme otrokmi doby, v ktorej máme 20 dní v roku na to, aby sme mohli naplno žiť, cestovať a výletovať. A tak nám tej dovolenky na spoločný výlet ostalo málo.

Najväčšie obmedzenie vycestovať hneď po svadbe nám spôsobila aj potrebná zmena dokladov. Keďže sme vedeli, že si Karinka musí zmeniť občiansky preukaz i pas, aj to bol jeden z dôvodov, prečo sme honeymoon odložili na neskôr.

Plánujeme ísť na dovolenku (nie na honeymoon) niekedy na jeseň. So… na honeymoon chceme ísť na jar 2020. Okrem toho máme v pláne vycestovať do Ázie. Chceli by sme konečne zavítať niekam do exotiky. Ale, toto sú naše plány, uvidíme, čo nám vymyslí a do cesty pošle Boh 🙂

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín
30,1k Followers
Follow

Populárne články

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú...

Na vietnamských vlnách – pobrežie Mui Ne

Keď sa povie Vietnam, každý si asi predstaví farmárov, históriu a vojnu...

Čo robiť a vidieť v meste Đà Lat –...

Mesto Đà Lạt leží v prekrásnej horskej provincii Lâm Đồng. My sme...

Ho Či Minovo mesto – itinerár tých najlepších miest

Počas návštevy Vietnamu sme sa s Martinom na pár dní pozreli aj...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here