Thajský ostrov Phuket – top 7 vecí, ktoré musíš zažiť

Thajsko je krajina plná nádherných ostrovov. My sme ako prvý navštívili ostrov Phuket, do ktorého sme leteli zo severného mesta Chiang Mai.

Phuket je ostrov, na ktorom je čo vidieť. Môžete sa stratiť v krásnom historickom hlavnom meste Phuket, užiť si nádherné vyhliadky či ikonické kultúrne atrakcie. Pripravili sme pre vás zoznam vecí, ktoré na Phukete rozhodne stoja za návštevu.

➳ Prečítaj si aj: NOK AIR – RECENZIA, AKÝ BOL LET S ÁZIJSKOU NÍZKONÁKLADOVKOU?

1. Prenájom skútra

Aby ste však všetky tieto miesta mohli vidieť, potrebujete skúter. Ak nie ste rezortové typy slniace sa na pláži 24/7, toto sú výlety stvorené pre vás! My sme bývali na juhu ostrova a skúter sme si požičali u Som Motorbike Rental Phuket. Mali veľmi dobré hodnotenia a prevádzka bola 5 minút pešo od nášho hotela. Prenájom bol fajn, dali nám nový skúter, bola to dobrá mašinka.

Pri požičaní skútru na Phukete sa to snaž zjednať na 200-250 THB na deň (cca 7 €). Spoločnosti si ako záruku vezmú pas šoféra a vypíšu ti zmluvu o prenájme. Je tam aj info o odovzdaní pasu, pre prípad, že by vás zastavili policajti. Odovzdanie si dohodni s požičovňou.

2. Big Buddha Phuket

Sochu obrovského, 45-metrového Budhu, ktorý je situovaný na kopcoch Nakkerd, je možné vidieť takmer z celej južnej časti ostrova. Výstavba stala 30 miliónov bathov (takmer 900 000€), avšak, vstup je zdarma. Nezabúdajte však, že keďže ide o návštevu budhistického miesta, treba sa adekvátne obliecť. Ak sa však pozabudnete a prídete naľahko, za pár centov vám požičajú oblečenie.

3. Karon View Point

Na Phukete nájdeme množstvo miest, odkiaľ je krásny výhľad na celý ostrov. Tieto miesta sa volajú view points. My sme navštívili Karon View Point a Khao Rang View Point a výhľad na krásne pláže, stál rozhodne za to. Ak máte viac času, zavítajte aj na Promthep Cape.

4. Najedz sa na trhu

Pýtaš sa prečo? O thajských trhoch sme napísali samostatný článok. Jedlo, ktoré si tu kúpiš je čerstvé, pripravené priamo pred tebou a navyše je oveľa lacnejšie ako jedlo v reštauráciach. Na ostrove Phuket sú mini trhy neďaleko každej známej pláže a jedlo tam bolo naozaj chutné.

Na Phukete sme si na jednom z trhov dali po dlhom čase pivo.

A keď sme už pri tých trhoch, blízko pláží sa nachádzajú aj trhy s oblečením. Nezabudni poriadne zjednať cenu! My sme si kúpili košeľu, overal a šaty spolu za 400 THB (12€). Pôvodná cena jedného kúsku bola 200-250 THB.

Mysli na to, že domáci vždy najskôr povedia vysokú sumu, lebo vedia, že budeš zjednávať -tak to tu proste funguje. Ty potom povedz sumu oveľa nižšiu, a nejako sa doprajte k sume, ktorú chceš ty. Oni na teba pôjdu takto: „povedz mi, koľko za to dáš,“ tak im povedz sumu, ktorú by si za to dal(a). Väčšinou súhlasia, lebo sú si vedomí, že ak nenakúpiš u nich, nakúpiš inde, a taktiež, vedia, že ceny, ktoré na začiatku dávajú oni, sú extrémne vysoké (na ich pomery). Takže good luck a príjemné nakupovanie.

5. Oddýchni si na pláži

Ostrov Phuket ponúka veľa krásnych pláži. Ak túžiš po fotke s pristávajúcim lietadlom, odporúčame návštevu Mai Khao Beach, ktorá sa nachádza neďaleko letiska.

Medzi najznámejšie pláže ďalej patria: Patong Beach, Kata Noi Beach, Karon Beach a Surin Beach. My sme boli na Kata Noi Beach, a ak si odmyslím vtieravých chodiacich plážových predavačov, bolo to tam fajn.

6. Staraj sa o slony v etickej rezervácii

Turizmus v Phukete rozhodne rastie a napreduje. Na ostrove je možné nájsť etickú rezerváciu, kde sa starajú o zachránené slony. Rovnakú možnosť dajú, za celkom drahé peniaze, i vám.

Ak cestujete zodpovedne, možno je toto niečo pre vás. Naozaj si ale treba dávať pozor, akú rezerváciu si vyberiete. My sme na ceste po Phukete veľakrát videli tak 3-4 slonov neďaleko hlavnej cesty, ktorí boli používaní na to, aby na nich vozili ľudí. A veľa ľudí sa na to dalo nahovoriť. My takýto biznis nepodporujeme. Ak by ale išlo o etickú pomoc zachráneným slonom, ktorých nájdete v etických rezerváciách, dali by sme sa nahovoriť. Avšak, po sčítaní ceny za 2 osoby, bol tento výlet mimo náš low-lostový budget, tak sme tam nešli.

7. Tipy na okolité výlety

Ak sa vám stále žiada vidieť niečo viac, odporúčame vám výlety na okolité ostrovy. Kúpte si lístok a zavítajte napríklad na Phi Phi Islands alebo na The Similans. Ďalšou alternatívou by mohla byť návšteva neďalekej zátoky Phang Nga Bay. Ostrov Phuket patrí medzi známe thajské ostrovy, a preto sú tu ceny niektorých služieb a jedál vyššie. Každopádne, stojí za návštevu.

Ak sa ti článok páči, nezabudni o nás povedať kamarátom na sociálnych sieťach.

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín

Populárne články

2 dni v Miláne – kam ísť a čo...

Miláno je mesto, ktoré osloví každého. Od modernej architektúry až po historické kostoly, v...

Čo vidieť v Prahe za 1 deň – kam...

Praha je jedným z najkrajších miest v Európe. Preslávili ju dláždené ulice a gotická...

Čo si určite zbaliť na cestu po Ázii?

Aj napriek ťažkým pandemickým časom sa nám po dlhom plánovaní po takmer dvoch rokoch...

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný nádherných prírodných...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020 naše výlety...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú džungľu a...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here