Nok Air – recenzia. Aký bol let s ázijskou nízkonákladovkou?

Doprava v Thajsku je naozaj rozmanitá. Po mestách sa viete pohybovať autami, autobusmi, tuk-tuk-mi či kolobežkami. Ak sa však chystáte presunúť na miesto, ktoré je od vás kilometre ďaleko, máte na výber cestnú alebo leteckú dopravu. My sme si na presun z miest do miest, ktoré sú od seba stovky kilometrov, vybrali leteckú dopravu. Prvý let sme takto absolvovali na trase Bangkok – Chiang Mai. Leteli sme so spoločnosťou Nok Air, ktorá je dcérskou spoločnosťou Thai Airways International. Spoločnosť prevádzkuje lety do približne 25 destinácii. Sídli v Bangkoku a prevažne lieta z letiska Don Mueang. Let na tejto trase trvá hodinu. Autobusom by ste to mali za asi 13 hodín.

➳ Prečítaj si aj: 4 DNI V HEKTICKOM BANGKOKU – ITINERÁR

Ako prebieha booking?

Letenky sme si bookli online. Urobili sme aj online check-in. V aplikácii Nok Air na check-in nepotrebujete svoje konto. Stačí číslo rezervácie, vaše priezvisko a viete sa zacheckovať. Keď budete na letisku odbavovať veľkú batožinu, dostanete letenku v papierovej podobe. Pri bookingu si viete vybrať z viacerých typov letenia v ekonomickej triede. My sme si vybrali ten najlacnejší (bez jedla, bez priority vstupu a zakúpenia sedadla). Taká normálna cena za letenku tohto typu je 20-30€ na osobu. Za batožinu sa pripláca, ceny sa pohybujú v podobných rovinách ako príplatky za batožinu napríklad u Ryanair.

Kvalita služieb a komfort na palube

Kvalita služieb a komfort na palube nie je o nič lepšia/horšia ako kvalita európskych nízko-nákladových aeroliniek. Hodina letenia nie je veľa, a preto si myslím, že na krátke lety je cesta nízko-nákladovou leteckou spoločnosťou tá najlepšia voľba.

Sedadlá a pohodlie

Práve pri letoch nízko-nákladovou spoločnosťou som celkom rada, že som nízka, a že mám v lietadle viacej miesta. Martin, má napríklad vždy kolená opreté o predošlé sedadlo. Nebolo tomu inak ani pri tomto lete. Ono to v podstate nie je až tak hrozné, ale predsa len, ide o isté nepohodlie. Samozrejme, ak by ste chceli sedadlo s väčším priestorom pri nohách, môžete si zaň pri kupovaní letenky priplatiť.

Stravovanie

Na palube hneď po vzlietnutí zdarma dostanete pitnú vodu. Obrovské plus. Avšak, občerstvenie je v lietadle iba za príplatok. Myslím si ale, že počas krátkodobých letov, stravovanie na palube, nie je nutné. V prípade, že by ste ale dostali chuť na nejakú maškrtu, (ako ja), ceny sú v pohode. 2€ dáte za plechovku coly, a asi 1€ za arašidy.

Prístup zamestnancov

Personál na palube bol milý. Počas nášho letu posádka na check-in-e neriešila veľkosť batožiny. Neviem, či je to vina zamestnancov leteckej spoločnosti, alebo letiska ako takého, ale nepáčilo sa mi, že náš let mal meškanie a nikto nás o tom neinformoval. Po asi polhodine čakania navyše sa na tabuli ukázalo “flight delayed.”

Do pár minút potom ale lietadlo prišlo. Prebehol boarding a všetkých nás pustili dnu. Let bol fajn a ubehol rýchlo. Najväčšia sranda nastala pri pristávaní, pilot šiel zrejme ešte veľmi rýchlo a keď sme pristáli, musel prudko zabrzdiť, tak sme sa všetci bojazlivo chytili sedadiel pred nami.

Zhrnutie

Vcelku bol let s touto nízko-nákladovkou fajn, taká klasika. My sme si vybrali túto spoločnosť preto, lebo v dátume, kedy sme sa chceli presúvať, mali na túto trasu najlacnejšie letenky.

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín
30,1k Followers
Follow

Populárne články

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú...

Na vietnamských vlnách – pobrežie Mui Ne

Keď sa povie Vietnam, každý si asi predstaví farmárov, históriu a vojnu...

Čo robiť a vidieť v meste Đà Lat –...

Mesto Đà Lạt leží v prekrásnej horskej provincii Lâm Đồng. My sme...

Ho Či Minovo mesto – itinerár tých najlepších miest

Počas návštevy Vietnamu sme sa s Martinom na pár dní pozreli aj...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here