Dva dni v Salzburgu – itinerár pre dokonalých 48 hodín

Ak idete do Salzburgu s obmedzeným množstvom času, musíte si poriadne premyslieť, čo chcete vidieť a zažiť. My sme pre vás vybrali tie najlepšie veci v Salzburgu, ktoré sa dajú vidieť za dva dni.

Itinerár na dva dni v Salzburgu

Obsah:
Doprava po Salzburgu
1.deň
Staré mesto Salzburg + Salzburská katedrála, záhrady a Palác Mirrabell, rodisko Mozarta, vyhliadka a výťah Monchsberg, Hohensalzburg pevnosť, Getreidegasse
2.deň
Stiegl-Brauwelt, Lanovka Untersberg, Salzburská zoo, Hangar 7, Salzach plavba

➳ Prečítaj si aj: Miláno za jeden deň – itinerár

Doprava po Salzburgu

Pohyb po meste ani nemôže byť ľahší!

Na výlete v Salzburgu sme používali Salzburg card a vy by ste mali do tejto kartičky investovať tiež. Salzburg Card ponúka jednorázový vstup do každého múzea a na atrakcie v meste. S touto kartou taktiež cestujete zadarmo po celom meste vďaka hromadnej doprave. Rovnako získate aj zľavy na kultúrne podujatia, na niektoré výlety alebo prehliadky, či exkurzie po meste. Na tieto dva dni to bola pre nás najlepšia možnosť ako sa pohybovať v Salzburgu.

Cena: ceny karty sa líšia v závislosti od sezóny. Všetky potrebné informácie o cenách získate tu.

Tip: Dobrá kombinácia, ktorá je v ponuke: v tejto kombinácii je hradený hotel a taktiež má všetky výhody, ktoré ponúka Salzburg card. Je to výhodné pre pohodlný a lacný výlet do Salzburgu.

Pre viac informácií ohľadom Salzburg card, navštívte SALZBURG CARD. Niektoré presuny medzi pamiatkami sa dajú prejsť aj pešo, preto záleží, ako veľa toho chcete stihnúť a koľko času na to máte.

1. Deň

1. Staré mesto + Salzburská katedrála

Salzburské staré mesto je jedna z najväčších pamiatok v okolí, ktorá je zapísaná v zozname svetového dedičstva UNESCO. Dá sa tu perfektne stratiť, mesto je plné prekrásnych historických budov a nájdete tu aj fotogenické malé námestia. Ak sa vám páči spoznávanie miest, Salzburg si zamilujete už po prvej prechádzke. Ľahko sa tu stratíte v uličkách a zabudnutých miestach – pre každého milovníka miest je to ako splnený sen! Popri prechádzke starým mestom nezabudnite navštíviť aj Salzburskú katedrálu – výborný príklad barokovej katedrály.

2. Záhrady a Palác Mirrabell

Perfektné miesto na obed alebo prechádzku! Ak si budete chcieť na chvíľu oddýchnuť od mesta, táto kultúrna pamiatka je perfektným miestom. Palác bol postavený v roku 1606 a predovšetkým sa využíval ako oddychové miesto. Pre nás to bol príjemný oddych v turistickom centre.

3. Ulica Getreidegasse

Táto známa ulica by sa dala prirovnať k londýnskej Oxford street. Samozrejme, nenájdete tu tisícky ľudí ako v Londýne, ale celá ulica je tvorená obchodmi s rozličným tovarom. Či už hľadáte šperky, módne kúsky, suveníry alebo vintage predajne, všetko sa nachádza na Getreidegasse. Nákupy môžete ukončiť obedom alebo kávou v jednej z mnohých reštaurácií či kaviarní na ulici.

Ulica je známa predovšetkým pre svoj historický význam. V minulosti, keď ľudia nevedeli čítať, obchody hľadali podľa loga. Tento nezvyčajný štýl značenia sa používa dodnes a každý obchod má svoje vlastné “logo” postavené pred svojim vchodom.

Aj keď je návšteva tejto úzkej ulice častokrát pre veľké množstvo ľudí na nej obtiažna, rozhodne stojí za to!

4. Rodisko Mozarta

Ako by sme mohli zabudnúť na rodisko asi najznámejšieho skladateľa na svete! Nezáleží, kde v Salzburgu sa nachádzate, Mozartovu slávu, je cítiť na každom kroku. Wolfgang Amadeus Mozart sa narodil 27. januára 1756 a v jeho múzeu nájdete množstvo dokumentov, obrazov a zachovaných nástrojov, na ktorých hrával. Pre každého, kto miluje históriu alebo hudbu je toto múzeum priam povinné.

5. Katakomby

Katakomby vytesané zo skál Monchsbergu sú raného kresťanského pôvodu. Bol to čudný pocit chodiť po skalách, teda vo vnútri skál, ale bolo to fajn. Vstupné stojí iba 2 € za dospelého, ale so Salzburg card môžete prísť zadarmo!

6. Vyhliadka a výťah na Monschberg

Tri výťahy vás vyvezú na najúžasnejšiu panoramatickú terasu v Salzburgu a aj do múzea moderného umenia Salzburg Monchsberg.

Ak sa rozhodnete ísť hore, odporúčame vám navštíviť reštauráciu M2 a užiť si krásu a scenériu celého Salzburgu zhora. V prípade, že tu budete jesť, varia tu veľmi chutne.

7. Pevnosť Hohensalzburg 

Táto impozantná kamenná pevnosť je tiež známa ako Hrad Hohensalzburg a nachádza sa na vrchu Festungsberg. Hrad je tiež známy ako najväčšia, plne zachovaná pevnosť v strednej Európe z 11. storočia.

Od svojho vzniku prešiel hrad mnohými renováciami, vrátane výstavby novej lanovky, ktorá vedie z dolnej časti kopca a umožňuje ľahký prístup pre všetkých návštevníkov.

Môžeme povedať, že táto pamiatka je jednou z malebných scenérií Salzburgu a je to tiež nádherný architektonický kúsok pre rakúsku kultúru a históriu.

8. „Kávička v meste“

Tip pre všetkých milovníkov kávy! S Martinom sme navštívili kaviareň WurfelZucker a veľmi sa nám páčila! Ceny závisia od typu kávy, ktorú si objednáte, priemerne je to okolo 2€. Chuťovo bola káva vynikajúca a ak ste aj hladný, kaviareň má tiež v ponuke koláčiky.

2. Deň

Prejsť Salzburg za dva dni – bude to stačiť?

Počas druhého dňa sme navštívili:

1. Stiegl-Brauwelt

Kino, súkromná piváreň, múzeum a obchod s pivom – všetko spolu pod jednou strechou! Pre každého milovníka piva, je toto povinná zastávka v Salzburgu.

Uvidíte tu nielen výrobu vášho obľúbeného nápoja, ale máte možnosť ochutnať jedno pivo zadarmo. Vstupné stojí 13€, avšak so Salzburg card máte vstup zdarma.

2. Lanovka Untersberg

Ak už máte dosť prechádzok a pamiatok v meste a chýba vám trochu čerstvého vzduchu, neváhajte a odvezte sa autobusom číslo 25 smerom do dediny Grodig. Tam si vezmite lanovku a potom si už môžete vychutnať nádherný výhľad na Salzburg. Lanovka vás vyvezie na vrchol 1853 metrov vysokého vrchu Utersberg. 

Nezabudnite si však zobrať teplé oblečenie nakoľko vyššie bude ozajstná zima! Bez Salzburg card zaplatíte za lanovku 25€.

3. Zoo

Zoo je denne otvorená od 9:00 a na 14 hektároch tu žije asi 1200 zvierat. Návštevníci tu získajú jedinečný pohľad na svet levov, jaguárov, medveďov a mnohých ďalších zvierat. Vstupné pre dospelého bez Salzburg card je 11,50€.

4. Hangar 7

Hangár, alebo skôr prehliadka, sa nachádza neďaleko Salzburského letiska. Vstupné sa tu neplatí a v budove nájdete historické lietadlá, ale aj kolekciu závodných áut z Formula 1. Všetky lietadlá a autá patria značke RedBull, ktorá sídli v Salzburgu.

5. Plavba Salzach

Plavba Amadeus Salzburg panorama je otvorená denne od 29. marca do 31. novembra. Ak sa chcete loďou previesť, určite odporúčame urobiť rezerváciu v dostatočnom predstihu. Plavba trvá okolo 45 minút a cena bez Salzburg card je pre dospelého 15 eur.

________________________________________________________________________
This trip was sponsored by Visit Salzburg
@visitsalzburg
www.salzburg.info

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín

Populárne články

2 dni v Miláne – kam ísť a čo...

Miláno je mesto, ktoré osloví každého. Od modernej architektúry až po historické kostoly, v...

Čo vidieť v Prahe za 1 deň – kam...

Praha je jedným z najkrajších miest v Európe. Preslávili ju dláždené ulice a gotická...

Čo si určite zbaliť na cestu po Ázii?

Aj napriek ťažkým pandemickým časom sa nám po dlhom plánovaní po takmer dvoch rokoch...

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný nádherných prírodných...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020 naše výlety...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú džungľu a...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here