Mallorca za tri dni – parádny itinerár

Ak plánuješ výlet na tento obľúbený ostrov, potom je náš Mallorca itinerár pre teba ako stvorený. Zisti, čo sa tu oplatí vidieť a navštíviť za tri dni.

Tí, ktorí sledujete náš Instagram dlhšie, iste viete, že na Mallorcu sme sa chystali už niekoľkokrát, no nikdy sa nám to nepodarilo. Na našu tretiu plánovanú návštevu sme si vybrali jesenný mesiac Október, kedy je na Mallorce stále teplo, no oproti sezóne, turistov je tu oveľa menej.

Mallorca za tri dni – Parádny itinerár

Obsah:
Prvý deň – top 4 tipy
Druhý deň – perfektné výlety
Tretí deň – Palma de Mallorca
Tipy na ubytko

➳ Prečítaj si aj: Prečo sme na Honeymoon nešli hneď po svadbe

Deň prvý – Top 4 tipy

Na Malorke sa toho dá za tri dni zažiť naozaj veľa. My sme si to po prílete namierili rovno na sever, o ktorom sme počuli, že ma krásne pláže a veľmi sme sa tešili na ospevovaný Formentor. Takže top 4 tipy na prvý deň sú:

Prenájom auta

Ak, samozrejme, plánuješ vidieť viac, ako len jedno mesto, resort, či kluby, prenájom auta je tá najlepšia voľba. My na prenájom auta odporúčame spoločnosť Centauro, s ktorou sme po Mallorce jazdili aj my.

S touto spoločnosťou vieš jazdiť po celom Španielsku, Portugalsku, Taliansku a nájdeš ju aj v Grécku. Ak pri platení použiješ náš promo kód “IWWTRL15” – na tvoje dobrodružstvá získaš zľavu a to až 15%! (neplatí na extra služby, za ktoré sa pripláca)

Inca City

Ak chceš mať pekný deň mimo rezortu a hľadáš staroveké mestečko, ktoré ešte nie je preplnené turistami, toto mesto je pre teba ako stvorené! Nachádza sa v severnej časti ostrova. Odhadujem to na 30 minút jazdy autom z Palmy. Čo sa zapáčilo hneď, boli uličky, v ktorých som sa mohla strácať a nachádzať. A dali sme si tu chutný kebab 🙂

Alcúdia Old Town

Pekné mestečko, ktoré sa na Malorke určite oplatí navštíviť. Pokojná atmosféra, mestské hradby, pohostinní domáci, to všetko spríjemní tvoj výlet. Je jedno či sem prídeš počas dňa alebo v noci, toto mesto dýcha históriou, ktorá sa ti bude páčiť. Malebné uličky s maľovanými okenicami a teplými kamennými stenami, množstvo reštaurácií, barov, obchodov, pre toto všetko by som sa sem vrátila opäť. Parkovať zadarmo sa dá hneď pred hradbami, za nás je to plus.

Platja d’Alcúdia

Alcúdia sa pýši nielen nádherným mestom, ale aj prekrásnymi plážami. Určite odporúčame prechádzku z prístavu do mesta, po ktorej sa oplatí vyvaliť niekde na pláži. Pláže v Alcúdii sa pýšia priezračnou krištáľovou vodou, krásnym pieskom, čistým prostredím. Za nás určite #mustsee.

Cap de Formentor + Lighthouse of Cap de Formentor

Asi jedna z najkrajších scenérií, akú som v živote videla. Wau!

Toto miesto je tak očarujúce! Avšak, cesta naň je trochu náročná, no nezabudnuteľné streamy, tunely, výhľad na hory vytvárajú úžasný zážitok. Autom sa dá ísť až na vrchol – avšak je moťné, že nebudeš mať kde zaparkovať. Je tu málo parkovacích miest, my sme mali šťastie. Ten výhľad určite stál za to! Nie je tu veľmi čo robiť, ale minimálne raz za život, by sem mal prísť každý.

Deň druhý – perfektné výlety

Počas druhého dňa sme sa chceli presunúť zo severu na juh. Počas cesty sme sa zastavili na týchto troch miestach a náš Mallorca itinerár sme obohatili o miesta ako:

Torrent de Pareis

Na Googli o tejto lokácii nájdeme napísané toto: “Odľahlá malebná turistická trasa cez hlboký kaňon pri mori s jaskyňami a malou plážou.” Mallorca ponúka toľko krásnych scenérií. Jednou z nich je aj Torrent de Pareis.

My sme s Martinkom boli rozhodnutí vydať sa sem, kým sme nezistili, že táto túra je skôr vychádzkou na celodenný výlet, pričom od jesene do jari už kaňon môže byť zaplavený. Potom sme si to rozmysleli. Ak tu náhodou zavítaš počas sezóny, určite toto miesto stojí za zváženie.

Sóller

Asi 35 minút autom na západ od Palmy sa nachádza toto krásne mesto. Ďalšie typické historické mesto plné hradieb a skrytých uličiek. Také, aké mám rada.

Ferrocarril de Sóller

Spoločnosť, ktorá je staršia ako 100 rokov, prevádzkuje staré, old-school vlaky a električky.

Električka
 • je jednou z najväčších atrakcií ostrova
 • jazdí z centra mesta Sóller do prístavu v Sóller a späť
 • cesta trvá asi polhodinu
 • lístok sa v hotovosti kupuje priamo na palube
 • kedy sa môžem previesť?
Vlak Palma de Mallorca – Sóller – Port de Sóller – a späť
 • cesta vlakom na trase Palma de Mallorca > Sóller
 • prestup na električku a jazda do prístavu Sóller
 • približne dve hodiny jeden smer
 • lístok sa kupuje v hotovosti priamo na palube alebo na Hlavnej stanici v Palme
 • cena 32€
 • kedy sa môžem previesť?

Valldemossa

Valldemossa, pekné vidiecko mesto s približne 2,000 obyvateľmi, leží v úpätí pohoria Tramuntana. Starodávne kamenné domy kontrastujú so zelenou prírodou naokolo. Toto idylické mesto je asi 20 minút jazdy autom z Palmy, a za nás je to určite #mustsee.

➳ Prečítaj si aj: Santorini – Kam sa oplatí ísť

Deň tretí – Palma de Mallorca

Posledný deň sme si vyhradili na hlavné mesto. Počas jedného dňa sme náš Mallorca itinerár obohatili o tieto nádherné miesta z Palmy:

Plaza Mayor

Obdĺžnikové námestie s množstvom kaviarní, obchodov, reštaurácií, aj so stánkami so suvenírmi. Avšak, námestie je plné hlučných turistov. Inak sa mi veľmi páčila i architektúra a krásne budovy.

Palma Cathedral

Táto katedrála je dominantou Palmy. Je tu skvelá atmosféra. Večer je katedrála vysvietená a oplatí sa ju vidieť ako cez deň tak i večer. Vstup do katedrály je zadarmo pred a počas omše. Treba vidieť a zažiť.

Castel de Bellver

Hrad sa nachádza na kopci mimo mesta a dostať sa k nemu je pomerne jednoduché ako MHD, tak i autom. Priamo k hradu si to viete vyšliapať po presne 504 schodoch. Vstup je 4€ za dospelú osobu, pre 14-18 ročných 2€ a do 14r. je zdarma.

Royal Palace of La Almudania

Palác sa nachádza hneď vedľa katedrály a vstup je 7€ za dospelú osobu. Ale pozor! O 17:00 majú všetci obyvatelia vstup zdarma, stačí len OP. Táto akcia platí v lete.

Pláže, či uličky historického centra?

Musíme sa priznať, že kým sme v Palme našli miesto na parkovanie, po meste sme sa vozili asi 45 minút. Videli sme centrum aj pláže, a to kam sa vyberieš, jednak záleží, na tom, ako si na tom s časom, alebo na tvojej chuti. Ak miluješ pláže a oddych, určite zavítaj tam, i keď Mallorca ponúka ak krajšie pláže. Ak miluješ mesto, bež ho spoznávať.

Tipy na ubytko

Závisí, aké sú tvoje štandardy. Ak cestuješ low-cost a vyspíš sa kdekoľvek, good for you. Keďže my sme na Mallorcu cestovali mimo sezóny, dopriali sme si luxus, za ktorý by sme počas sezóny zaplatili oveľa viac. Prvú noc sme spali na severe, druhú noc v Palmanove.

Čo ale platí i mimo sezóny je, že čím ďalej od Palmy bývate, tým menej za noc zaplatíte. My sme mali dobrú skúsenosť s oboma našimi hotelmi:

Seaclub Mediterranean Resort

Dostali sme apartmán v časti D – bol obrovský, so skvelou lokáciou – asi 8 minút pešo od nádhernej pláže. Tento resort je obrovský a ponúka rôzne aktivity pre malých aj veľkých. možno by to aj stálo za to, prísť sem na letnú dovolenku.

Hotel Gabarda & Gil

Útulný hotel s milými zamestnancami. Nachádza sa asi 8 minút pešo od pláže. Izby sú zariadené skromne, aj nájdete v nich všetko, čo potrebujete. Raňajky za tri euríčka vám urobia priamo pred vami.

Toto je náš Mallorca itinerár na tri dni! Veríme, že ti pomôže spoznať túto nádhernú krajinu.

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín
30,1k Followers
Follow

Populárne články

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú...

Na vietnamských vlnách – pobrežie Mui Ne

Keď sa povie Vietnam, každý si asi predstaví farmárov, históriu a vojnu...

Čo robiť a vidieť v meste Đà Lat –...

Mesto Đà Lạt leží v prekrásnej horskej provincii Lâm Đồng. My sme...

Ho Či Minovo mesto – itinerár tých najlepších miest

Počas návštevy Vietnamu sme sa s Martinom na pár dní pozreli aj...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here