1 Deň vo Viedni – kam ísť a čo vidieť

Ak máte na návštevu hlavného mesta Rakúska len 24 hodín, tu je náš itinerár na 1 deň vo Viedni. Veríme, že vám pomôže pri plánovaní vášho výletu.

Cestovanie po Viedni

Ak sa chystáte do Viedne, rozhodne si kúpte Vienna City Card, vďaka ktorej budete cestovať zadarmo, a to neobmedzene, získate zľavy v múzeách, na turistických atrakciách a mnoho iného.

Zakúpiť si ju môžete online alebo v turistických informačných centrách v meste. Rovnako sa dá kúpiť aj v hoteloch alebo si môžete stiahnuť Vienna City Card aplikáciu.

Vienna Card je oficiálna karta vydávaná mestom, ktorá vám pomáha spoznávať všetko, čo Viedeň ponúka. Má rôzne vydania – môžete si kúpiť jedno, dvoj, alebo viac-dňovú kartu. Jedno dieťa do 15 rokov cestuje zadarmo spolu s každým držiteľom karty.

Za 24-hodinovú kartu zaplatíte 17€, 48-hodinová karta vás vyjde 25€ a 72-hodinová stojí 29€. Pre viac informácií môžete navštíviť My Vienna City Card.

➳ Prečítaj si aj: Prečo sme na Honeymoon nešli hneď po svadbe

1 deň vo Viedni – kam ísť?

Naše tipy:
Stephensplatz – St. Stephen’s Cathedral
Karlsplatz – Karlskirche
Naschmarkt
Schonbrunn Palace
Museumsquartier
Prater Amusement Park
Hundertwasser House

Stephensplatz – Dóm svätého Štefana

Jedna z najznámejších a najviac rozpoznateľných viedenských pamiatok, je známa pre svoju rozmanitosť, históriu a umeleckosť. Okrem iného, je Dóm sv. Štefana, aj jedným z najvyšších kostolov na svete.

Zvnútra je možné dóm vidieť vďaka prehliadkam pre verejnosť – primárne sú ponúkané v nemeckom alebo anglickom jazyku, ale audio prehliadky sú možné až v 23 rôznych jazykoch. Ceny prehliadok sa líšia na základe toho, čo všetko by ste chceli vidieť. Pre viac informácií ohľadom otváracích hodín a cien kliknite tu.

Nakoľko sa katedrála nachádza v srdci Viedne, jej poloha vám dáva veľa možností na nákupy, posedenie pri vínku či dobrom jedle.  

Karlskirche

Odporúčame navštíviť aj Kostol sv. Karola, v ktorom nájdete množstvo cirkevných a umeleckých pokladov. Aby ste si mohli vychutnať panoramatický výhľad na mesto, či vidieť svetoznáme fresky, treba si zakúpiť jazdu výťahom. S Vienna Card bude cena namiesto 8€, iba 5€. Karlskirche je otvorený denne.  

Naschmarkt

Viedenské trhy sú miestom, kde si viete dobre nakúpiť, a zároveň, výborne sa najesť. Okrem nákupov tu však mesto odhaľuje aj svoju multikultúrnu stránku – legendárny viedenský dôvtip sa mieša so šarmom Východnej Európy či s temperamentom Stredozemia.

Je len málo vecí, ktoré by ste na viedenských trhoch nekúpili. Naschmarkt je najobľúbenejší trh vo Viedni. Ochuťnať tu môžete jedlá domácej či medzinárodnej kuchyne.

Ak sa vo Viedni nachádzate, či už na jeden alebo viac dní, rozhodne by ste ho mali navšíviť! Nájdete ho neďaleko Viedenského divadla. Otvorený je denne, od 6 ráno do 11 večer, v nedeľu je však zavretý.

Zámok Schonbrunn 

Obdivujte veľkolepé letné sídlo, ktoré patrilo dynastii Habsburgovcom. Otváracie hodiny sa líšia počas hlavnej sezóny, avšak tento jedinečný zámok je otvorený denne. S Vienna Card máte pri návšteve až 15% zľavu.

Ak nepatríte múzeové tipy, spravte si prechádzku v zámockých záhradách, ktoré sú otvorené pre verejnosť. Nájdete tu aj symetricky vysadený park, v ktorom denne relaxujú turisti. Pre viac informácií, kliknite tu.

Museumsquartier

Ak ste fanúšikmi umenia a architektúry, hudby, módy, divadla a tanca, literatúry a dizajnu alebo fotografie, tak určite si MuseumsQuartier zapíšte do svojho zoznamu. 

MuseumsQuartier je jedna z najväčších štvrtí zaoberajúca sa súčasným umením a kultúrou na svete.  Je to miesto stretnutí, kreativity a umeleckosti. Vstup je zdarma – nenájdete tu žiadne brány ani ploty. Ak však budete plánovať návštevu, vopred si premyslite, čo chcete vidieť, nakoľko táto návšteva, môže byť časovo náročná. 

Zábavný park Prater

Miesto, kde zažijete zábavu aj dobrodružstvá, bez toho, aby ste opustili Viedeň! Aj napriek tomu, že prevádzka je ovplyvňovaná počasím, park je otvorený denne.

S Vienna City Card si aj tu môžete užiť veľa zábavy za dobré ceny. Vyzdvihnite si svoje kupóny v informačnom stánku, ktorý sa nachádza pri Veľkom kolese, a ušetrite až 200 eur!

Ak chcete zažiť Viedeň z trošku iného uhla, určite začnite s Wiener Riesenrad – známym Veľkým kolesom, ktoré ponúka dychberúce výhľady na mesto. Nezabudnite však aj na ďalšie atrakcie, pretože je ľahké sa stratiť v čase, ak si užívate prítomnosť!

➳ Prečítaj si aj:Malorka za 3 dni – parádny itinerár

om

Hundertwasserov Dom

Nakoľko je to obytná budova, je možné ju vidieť len z vonkajšej strany. Určite ale stojí za návštevu.

Jej podobu navrhol svetovo uznávaný rakúsky maliar Friedensreich Hundertwasser. Práve farebná architektúra, ktorá je dominantou celého domu, je dôvodom návštev turistov, ktorí sú pripravení obohatiť svoj Instagram.

Ak vás autorov unikátny štýl architektúry zaujal a chceli by ste sa o ňom dozvedieť viac, ak chcete vidieť najväčšiu zbierku jeho umenia na svete, odporúčame navštíviť Hundertwasserovo Múzeum. Denne je otvorené od 10 do 18 hodiny.

Ak vám ešte ostalo trochu času…

V prípade, že ešte máte kúsok času, odporúčame vidieť:

DONAUTURM WIEN – VRCHOL VIEDNE

Novozrekonštruovaná Dunajská veža, je pri výške 252 metrov najvyššou viedenskou pamiatkou a nájdeme tu fantastickú 360 stupňovú panorámu s výhľadom. Na veži sa nachádza aj otáčavá reštaurácia s výškou 170 metrov a kaviareň na 160 metroch – obe turistom ulahodia tradičnou aj modernou rakúskou kuchyňou. Nezabudnite, že s Vienna City Card máte pri vstupe zľavu, a to 20%.

VYSKÚŠAJTE MIESTNU KUCHYŇU

Pri návšteve Viedne musíte ochutnať Sacherovu tortu – legendárny čokoládový dezert, a samozrejme aj Viedenský rezeň. Myslíme, že obe vám budú veľmi chutiť!

Kde sa ubytovať?

Počas nášho pobytu vo Viedni, sme boli ubytovaní v 25 Hours Hotel. Nachádza sa v energickom siedmom distrikte, kde je obklopený mnohými múzeami. Centrum mesta je len 10 minút chôdze a hotel má dobrú dostupnosť k zastávkam električky aj metra.

Naša izba bola farebná, útulná a mala veľmi pohodlnú posteľ – celkovo si pobyt nevieme vynachváliť! Raňajky boli chutné a všetko nás očarilo, vrátane šampanského! Veď šampus na raňajky nemáte hocikedy… Medzi bonusy patria aj hodiny jógy zadarmo, sauna, fitness a salónik na trávenie voľného času. Tento hotel určite stojí za návštevu!

Na záver

Toto je náš itinerár na 1 deň vo Viedni. Veríme, že ti pomôže naplánovať tvoj výlet a že si to tam užiješ.

______________________________________________________________________________
This trip was sponsored by Vienna Tourist Board
@viennatouristboard
www.wien.info/en

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín

Populárne články

2 dni v Miláne – kam ísť a čo...

Miláno je mesto, ktoré osloví každého. Od modernej architektúry až po historické kostoly, v...

Čo vidieť v Prahe za 1 deň – kam...

Praha je jedným z najkrajších miest v Európe. Preslávili ju dláždené ulice a gotická...

Čo si určite zbaliť na cestu po Ázii?

Aj napriek ťažkým pandemickým časom sa nám po dlhom plánovaní po takmer dvoch rokoch...

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný nádherných prírodných...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020 naše výlety...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú džungľu a...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here