Na vietnamských vlnách – pobrežie Mui Ne

Keď sa povie Vietnam, každý si asi predstaví farmárov, históriu a vojnu alebo chutné jedlo. To, že zažijeme len tieto veci, sme si s Martinom mysleli aj my. Vietnam sa však okrem týchto turistických lákadiel, môže pýšiť aj prístupom k Juhočínskemu moru, nachádzajúcemu sa na jeho východnej strane. Vďaka tomu má krajina nádherné pobrežie, ktoré sa tiahne od severu až po južné polostrovy. My sme navšítivli pobrežie Mui Ne. Prečo nás zaujalo a čo vám odporúčame robiť a vidieť v Mui Ne?

Karinka a Martin

➳ Prečítaj si aj: HO ČI MINOVO MESTO – ITINERÁR TÝCH NAJLEPŠÍCH MIEST

Čo robiť a vidieť v Mui Ne

Fishing Village

Po príchode do Mui Ne je každému návštevníkovi jasné, že toto územie má hlboké korene v rýbarstve a život tu je úzko spätý s morom. V skorých ranných hodinách sa môžete ísť poprechádzať do prístavu. Nájdete tu množstvo farebných rybárskych lodí, ktoré každý deň prichádzajú, aby mohli predávať svoje úlovky na miestnom rybárskom trhu. Trh dýcha tou pravou atmosférou, stretnete tu mnoho “morských vlkov,” ktorí zasvätili život moru a svojim lodiam. 

Fishing Village

Prístav má však aj druhú, nie veľmi lichotivú stranu. Okrem silného zápachu, ktorý sprevádza toto miesto, sa na trhu nachádzajú všade prítomné odpadky. Pláž je posiata odpadom – čo sa pri stovkách lodí denne nedá vylúčiť. Preto je podľa nás dôležité, aby sme sa ako turisti a návštevníci, vedeli správať k miestu kam cestujeme zodpovedne a nezaťažili ho viac ako je treba. 

Rybárska dedina Mui Ne

Kitesurfing – netypická atrakcia

Čo robiť v Mui Ne? Počas celého roka, je hlavnou atrakciou na pobreží Mui Ne kitesurfing. Skúsení športovci, ale aj amatéri, sa môžu tešiť na silný vietor a veľké vlny. Vďaka dobrej polohe na juhu Vietnamu, je tu stále teplo a prevažne slnečno, čo tvorí dokonalé podmienky na využitie pobrežia počas celého roka. Pre začiatočníkov je vyhradená najmä hlavná pláž v meste, kde si kitesurf môžete požičať alebo sa priamo prihlásiť na krátky kurz, kde vás naučia základy. Ak už patríte medzi pokročilých, na pobreží sa nachádzajú prázdne zátoky, kde sa môžete vyšantiť na vlnách. Pobrežie v Mui Ne je na kitesurfing stvorené! A nie, my sme nesurfovali, my sme sa zabávali na hojdačkách a pozorovali sme profesionálov.

Karinka a Martin

➳ Prečítaj si aj: ČO ROBIŤ A VIDIEŤ V MESTE DA LAT – TOP 11 MIEST

Red Dunes

Ak si na surfovanie netrúfate a chceli by ste sa trošku zrelaxovať, stačí sa vybrať smerom do vnútrozemia, kde na vás budú čakať obrovské červené duny. Po chvíľke chôdze sa budete cítiť ako na pravej púšti, je preto dôležité nekráčať priďaleko, aby ste na ďalších turistov nečakali spolu s dunami. 🙂 Prechádzka v dunách, je dokonalé miesto na chvíľu odpočinku a zaručene tu zažijete niečo nové!

Karinka a Martin, stratení v púšti

Fairy Spring

Ako ďalší adept na zaujímavú prechádzku je vodopád Fairy Spring. Návšteva bude trvať približne hodinu, a v závislosti od počasia a aktuálneho stavu zrážok, je dosť možné, že vodopád bude mať malý prúd alebo bude vyschnutý. Cesta k nemu, je však zážitok sám o sebe! Prechádzať budete pomedzi skalné útesy sfarbené do červena a cestu nájdete vďaka úzkemu toku rieky. Miesto sa volá červený kaňon, pretože odtieňom pripomína pieskové duny kúsok za dedinou. 

Čo musíš vedieť predtým, ako ideš do Mui Ne

  • Mui Ne je oblasť Rusov, stretneš tu veľa ruských turistov, niektorí Vietnamci sa s nimi vedia aj dorozumieť.
  • Špecialitou Mui Ne sú policajti – v tejto oblasti naozaj využiješ medzinárodný vodičák, policajti stopujú všetkých turistov a vždy si nájdu niečo, aby ťa pokutovali (začnú medzinárodným preukazom, ak ho máš, potom si vymyslia, že ti nejdú svetlá, atď…) – v tomto prípade odporúčame mať so sebou vždy čo najmenšiu hotovosť, aby si mohol zjednávať výšku pokuty (my sme preukaz mali, a nás nezastvaili, na toto nás upozornil personál hotela pri prenájme motorky).
Karinka

Ako sa dostať do Mui Ne?

Jednou z variant (za nás najvýhodnejšou), je autobusová doprava, konkrétne odporúčame jazdu sleeping busom so spoločnosťou Futa Bus. Nízke ceny, deka a voda je v cene!

Pobrežie Mui Ne, by sme rozhodne odporučili, nielen záujemcom o kitesurfing, milovníkom vodných športov, ale aj turistom, ktorí chcú zažiť pravú atmosféru rybárskeho života. Na svoje si prídete ak sa len túžite prejsť po pobreží a vychutnávať si piesok pod nohami, vietor vo vlasoch a všade prítomné slnko.

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín
30,1k Followers
Follow

Populárne články

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú...

Na vietnamských vlnách – pobrežie Mui Ne

Keď sa povie Vietnam, každý si asi predstaví farmárov, históriu a vojnu...

Čo robiť a vidieť v meste Đà Lat –...

Mesto Đà Lạt leží v prekrásnej horskej provincii Lâm Đồng. My sme...

Ho Či Minovo mesto – itinerár tých najlepších miest

Počas návštevy Vietnamu sme sa s Martinom na pár dní pozreli aj...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here