Elefin Coffee – kaviareň, ktorú v Bangkoku musíš navštíviť

Bangkok je jedno z najlepších miest, kde sa dá žiť a pracovať ako digitálny nomád. Nájdeš tu lacné ubytovanie, výbornú thajskú kuchyňu, kde-tu i lacné jedlo západu. Okrem toho Bangkok ponúka aj nespočetné množstvo kaviarní, kde sa na celý deň môžeš zavrieť a pracovať. Naša obľúbená kaviareň sa volá Elefin Coffee.

Elefin Coffee

Ako thajská značka, Elefin je inšpirovaná srdcom a kultúrou krajiny. Tento fakt si môžeme všimnúť už v samotnom názve ‘elefin’ odvodeného od anglického slova ‘elephant’, čo v preklade znamená slon. Slon ako symbol má v Thajsku dlhoročný a hlboký význam.

100% Arabica, ktorú v kaviarni môžete dostať, je pražená a pestovaná v domácom thajskom prostredí. Káva pochádza z prostredia pohoria Doi Chang, čo znamená Elephant Mountain, v preklade Slonia Hora. Ak ťa zaujíma ako sa káva pestuje, či iné zaujímavosti ohľadom praženia, klikaj tu.

➳ Prečítaj si aj: DOPRAVA V BANGKOKU – AKO SA V MESTE NESTRATIŤ

Ako sme kaviareň našli?

Hoci už Karinka kávu nepije pravidelne, stále má veľmi rada hipsterké kaviarne. To znamená, že v Bangkoku sme aspoň v jeden deň museli nájsť kaviareň, ktorá by sa nám páčila.

S myšlienkou, že na hoteli máme Netflix, by sme sa na prácu sústrediť nevedeli. Cieľ bol jasný: nájsť cenovo prijateľnú kaviareň, kde môžeme hodiny nielen pracovať, ale i maškrtiť a oddychovať. Na mape sme našli Elefin Coffee. Metrom bola od nás vzdialená len 3 stanice, tak sme sa rozhodli dať jej šancu.

Už z diaľky sme videli, že kaviareň sa radí medzi tie, ktoré má Karinka rada, čo znamená, že vchádzame dnu. Ak aj ty cestuješ low-cost ako my, potom je táto kaviareň stvorená ako pre teba!

Raňajky, obed aj večera

Majú tu naozaj všetky možné jedlá vhodné na raňajky, obed či večeru. Pofotili sme vám niečo z jedálného lístka, aby ste videli, že ak po pár dňoch dostanete chuť na ‘jedlo západu’, nájdete ho tu!

Samozrejme, jedlo je o niečo drahšie ako na trhoch, ale len o pár centov. Naozaj sme sa snažili vybrať budget kaviareň/reštauráciu. Kaviareň je otvorená denne od 7:30 do 18:00 hod. a nachádza sa neďalko Wat Pho.

Ja som si počas našej návštevy dal Elefin breakfast, Karinka tuniakový sendvič. Poobede sme si objednali kávu. Karinka pila mochu a ja espresso. Ak si teda budeš chcieť niekde v meste oddýchnuť po zdĺhavej prechádzke, rozhodne zavítaj sem.

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín
30,1k Followers
Follow

Populárne články

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú...

Na vietnamských vlnách – pobrežie Mui Ne

Keď sa povie Vietnam, každý si asi predstaví farmárov, históriu a vojnu...

Čo robiť a vidieť v meste Đà Lat –...

Mesto Đà Lạt leží v prekrásnej horskej provincii Lâm Đồng. My sme...

Ho Či Minovo mesto – itinerár tých najlepších miest

Počas návštevy Vietnamu sme sa s Martinom na pár dní pozreli aj...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here