Čo si zbaliť na dovolenku k moru? Na čo nezabudnúť?

Ak sa pýtate, čo si zbaliť na dovolenku k moru, aby bol spokojný každý člen rodiny, ste na správnom mieste. Náš zoznam užitočných drobností vám pomôže zbaliť sa tak, aby ste nezabudli naozaj na nič.

Prečítajte si aj: Čo vidieť v Prahe za 1 deň

Čo si zbaliť na dovolenku k moru?

  • Plážové uteráky
  • Opaľovací krém a klobúky
  • Slnečné okuliare a opaľovací krém
  • Občerstvenie a fľašu s vodou
  • Hračky/hry nielen pre najmenších.

Nezabudnite na plavky

Nezabudnite si pribaliť aspoň jedny plavky, ktoré môžete nosiť počas leňošenia pri bazéne alebo na pláži. Ak idete na dovolenku v zime, vezmite si aspoň dva páry šortiek a tričiek – jedny na každodenné nosenie a druhé na večerné vychádzky. Nové plavky si vyskúšajte ešte pred odchodom z domu, aby vám všetko pohodlne sedelo. Ak svoju dovolenku budete detailne dokumentovať na Instagram, rozhodne si zbaľte viac plaviek – nechcete predsa, aby ste na každej fotke pózovali v tých istých bikinách.

čo si zbaliť na dovolenku

Pripravte si plážové uteráky a pončá pre deti

Ak cestujete s deťmi, nezabudnite na plážové uteráky a pončá. Pozor, nezabudnite ani na uteráky pre seba. Iste viete, že po kúpaní v mori a po celom dni na pláži budete mať piesok naozaj všade. Odporúčame pribaliť uterák naviac, ktorý použijete ako deku.

Zbaľte si pohodlné žabky a sandále

Žabky a sandále sú najobľúbenejšou obuvou na pláž. Poskytujú maximálne pohodlie, veľmi ľahko sa obúvajú aj vyzúvajú. Aj keď povedzme si na rovinu, kto nemilujete chodiť bosý po pláži?

Nezabudnite na klobúky, slnečné okuliare a opaľovací krém

Opaľovací krém je absolútne nevyhnutný. Ľahko sa naň zabudne, ale pozor! Ochrana tela pred slnkom je naozaj dôležitá, najmä ak ste si na plážovanie vyhradili celý deň.

Čo sa týka klobúkov a slnečných okuliarov, netrápte sa tým, či budete šik – na to budete mať dostatok času počas celého leta! Vyberte si len nejaký lacný kúsok, aby nevadilo, ak sa na dovolenke stratí alebo zničí (a nezabudnite: viac ako jeden pár!).

čo si zbaliť na dovolenku

Nezabudnite na občerstvenie, vodu a nápoje

Občerstvenie je najdôležitejšou súčasťou každej cesty, najmä ak sa na dovolenku na pláži chystáte prvýkrát. Občerstvenie vás zasýti a udrží spokojných počas potuliek po meste a spoznávania okolia. Pri výbere občerstvenia, ktoré si chcete vziať so sebou, sa uistite, že je ľahko prenosné, aby vám v taške nepridalo príliš veľa váhy, ani objemu!

A nezabudnite na vodu! Je nevyhnutné, aby ste počas celého dňa zostali hydratovaní a pili veľa vody, ak sa chcete vyhnúť úpalu, večerným nevoľnostiam a bolestiam hlavy.

Nezabudnite na hračky a hry

Okrem oblečenia, obuvi a doplnkov nezabudnite na hračky a hry, či už pre dospelých, ak cestujete ako partia, alebo tých pre deti, ak cestujete s deťmi. Pláž je pre ne ideálnym miestom. Môžete si so sebou vziať loptu, frisbee alebo kartové hry.

Ak plánujete pobyt v jednom z rezortov, ktoré ponúkajú počas dňa exkluzívne zábavné animačné programy pre deti, rozhodne ich využite a užite si rande vo dvojici s partnerom tak, ako kedysi. Skvelé tipy, čo si zbaliť na dovolenku s deťmi, nájdete aj v tomto článku.

Nezabudnite na knihy a časopisy – aj dospelí ich radi čítajú, keď oddychujú na dovolenke pri mori!

Drogéria

Vo vašej batožine by nemala chýbať zubná kefka a pasta. Šampóny, sprchové gély a mydlá sú väčšinou zarátané v cene hotelovej izby. Ak to tak vo vašom prípade nie je, zbaľte si len nevyhnutné.

čo si zbaliť na dovolenku

Nezabudnite ani krém po opaľovaní

Nie je nič nepríjemnejšie, ako spálenie od slnka. Môže sa to stať každému a najúčinnejším spôsobom, ako mu predísť, je používanie opaľovacieho krému. Pre istotu ale nezabudnite ani na krém po opaľovaní, ktorý môže byť užitočným najmä v prvých dňoch dovolenky.

Dúfame, že naše tipy vám pomohli v rozhodovaní, čo si zbaliť na dovolenku k moru, a že sme vám uľahčili balenie a pomohli vám vyhnúť sa zabudnutým položkám na vašom cestovnom zozname.

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín

Populárne články

2 dni v Miláne – kam ísť a čo...

Miláno je mesto, ktoré osloví každého. Od modernej architektúry až po historické kostoly, v...

Čo vidieť v Prahe za 1 deň – kam...

Praha je jedným z najkrajších miest v Európe. Preslávili ju dláždené ulice a gotická...

Čo si určite zbaliť na cestu po Ázii?

Aj napriek ťažkým pandemickým časom sa nám po dlhom plánovaní po takmer dvoch rokoch...

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný nádherných prírodných...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020 naše výlety...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú džungľu a...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here