2 dni v Miláne – kam ísť a čo vidieť

Miláno je mesto, ktoré osloví každého. Od modernej architektúry až po historické kostoly, v tomto pulzujúcom meste je čo vidieť a robiť. Je tu množstvo reštaurácií, barov a obchodov – nachádza sa tu aj niekoľko najlepších talianskych múzeí a reštaurácií. Ak tu chcete vidieť čo najviac, budete potrebovať aspoň 2 celé dni, preto sme vytvorili zoznam atrakcií, ktoré musíte vidieť a ktoré by mali pomôcť naštartovať váš výlet! Čo vidieť v Miláne za 2 dni?

Prečítajte si aj: Ako ušetriť peniaze na cestách & ako to robíme my

Centrum módy a štýlu

Miláno je jedným z najživších miest v Taliansku, aj keď nie je jeho hlavným mestom. Ponúka niekoľko slávnych, aj menej známych atrakcií, ktoré by ste pri jeho návšteve nemali vynechať.

Ak máte na návštevu Milána len 2 dni, dobre si naplánujte trasu, aby ste čo najlepšie využili svoj čas. Ak si nie ste istí, kde začať, tento sprievodca vám pomôže čo najlepšie využiť 2 dni strávené v Miláne.

Top atrakcie

  • Katedrálne námestie: Okolie katedrály je skvelým miestom na trávenie času. Môžete si tu pozrieť krásnu architektúru, dať si kávu alebo sa dokonca zúčastniť na omši.
  • Oblasť CityLife: Táto veľká nákupná zóna je domovom mnohých značkových obchodov, ako sú Gucci a Louis Vuitton. Ak hľadáte luxusné nákupy, toto je miesto pre vás!
  • Divadlo La Scala: Jedna z najznámejších operných scén v Európe. Ak chcete lístky, nezabudnite si ich rezervovať v dostatočnom predstihu, pretože bývajú rýchlo vypredané.
  • Navigli Canals: Tieto historické vodné cesty kedysi využívali obchodníci, ktorí potrebovali lode na prepravu tovaru. Dnes sú však obľúbenými miestami, kam miestni obyvatelia chodia cez víkendy s priateľmi alebo rodinnými príslušníkmi.

Milánsky Dom

Táto gotická katedrála, známa ako štvrtý najväčší kostol na svete, sa nachádza v strede námestia Piazza del Duomo. Jej výstavba sa začala v roku 1386 a dokončená bola až v roku 1965. Má pôsobivú fasádu, ktorú možno vidieť z akejkoľvek vzdialenosti pri pohľade na jej kupolu, ktorá sa nachádza na vrchole vysokej zvonice, ktorá siaha do výšky viac ako 200 metrov.

Ak premýšľate nad návštevou katedrály aj zvnútra, môžete si prečítať pár užitočných informácií o vstupoch a cenách tu. Veľa ľudí prichádza do Milána len preto, aby videli tento kostol!

milansky dom

Oblasť CityLife

Jednou z najlepších aktivít v Miláne je návšteva CityLife, čo je oblasť na Corso Venezia. Je to jedna z najzaujímavejších častí Milána, pretože sa tu miešajú obchody, reštaurácie, bary a kluby. Táto oblasť sa rozvíja od roku 2007 a naďalej sa rozrastá, každý rok sa tu otvárajú nové obchody.

Je to tiež skvelé miesto, kam sa dá ísť večer na drink, pretože v tejto oblasti sa koná veľa podujatí, vrátane módnych prehliadok a koncertov známych spevákov.

Divadlo La Scala

Divadlo La Scala je jedným z najznámejších operných domov na svete. Na jeho javisku vystupovali najväčší umelci vrátane Enrica Carusa, Marie Callasovej, Pavarottiho a Plácida Dominga. Je domovom baletu La Scala a orchestra La Scala. Divadlo slúžilo aj ako kulisa pre niekoľko filmov, vrátane Veľkej krásy Paola Sorrentina.

Napriek svojej pôsobivej histórii a dlhému zoznamu bývalých umelcov zostáva divadlo La Scala aj dnes živým miestom, kde môžete zažiť taliansku kultúru.

Divadlo la scala

Kanály Navigli

Kanál Navigli je sieť kanálov, ktoré pretínajú mesto. Tieto kanály boli vybudované v 18. storočí na spojenie hlavných milánskych riek a sú lemované barmi a reštauráciami. Po kanáli sa môžete plaviť loďou, ktorá vám umožní vidieť niektoré z týchto reštaurácií aj z iného uhla. Prehliadka loďou ponúka rôzne balíky, vrátane plavby na obed alebo večeru, ako aj súkromné prenájmy pre väčšie skupiny ľudí.

Galéria Viktora Emanuela II.

Galleria Vittorio Emanuele je najstaršie nákupné centrum a jedna z najvýznamnejších pamiatok v Taliansku. V interiéri nájdete luxusné značky ako Prada, Versace, Gucci, ale aj množstvo kaviarní, barov a hotelov.

Galeria

Da Vinci – Posledná večera

Začnime najznámejším obrazom na svete: Posledná večera od Da Vinci-ho. Namaľoval ho v roku 1495 a nachádza sa v kostole Santa Maria delle Grazie v Miláne. Keď tento obraz uvidíte na vlastné oči, bude vám behať mráz po chrbte!

Hrad Sforza

Hrad Sforza je stredoveká citadela, ktorá bola prestavaná na múzeum. Ide o zaujímavé miesto, ktoré môžete navštíviť, ak chcete vidieť, ako vyzeral život aristokratov počas renesancie.

Hrad Sforza

Štadión San Siro

Povinnosť pre každého, kto miluje futbal. Je domovom AC Miláno a Interu Miláno, dvoch najúspešnejších klubov v histórii talianskeho futbalu. Štadión hosťoval zápasy počas majstrovstiev sveta v roku 1990 a odvtedy aj rôzne finále Ligy majstrov UEFA.

Zhrnutie

Miláno je nádherné mesto a určite stojí za návštevu, ak ste v Taliansku. Ak máte na jeho návštevu len 2 dni, veríme, že naše tipy vám pomôžu v rozhodovaní, čo za 2 dni v Miláne vidieť a zažiť.

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín

Populárne články

Čo vidieť v Prahe za 1 deň – kam...

Praha je jedným z najkrajších miest v Európe. Preslávili ju dláždené ulice a gotická...

Čo si určite zbaliť na cestu po Ázii?

Aj napriek ťažkým pandemickým časom sa nám po dlhom plánovaní po takmer dvoch rokoch...

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný nádherných prírodných...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020 naše výlety...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú džungľu a...

Na vietnamských vlnách – pobrežie Mui Ne

Keď sa povie Vietnam, každý si asi predstaví farmárov, históriu a vojnu alebo chutné...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here