Top 6 vecí, ktoré musíte za jeden deň vidieť v Miláne – itinerár

V meste módy – Miláne, sme strávili dva dni. Prešli sme všeličo od kaviarní po pamiatky, cez tajné uličky. Preto sme si pripravili itinerár – jeden deň v Miláne – aj pre vás, aby vám mohol pomôct plánovať vaše výlety. Všetky spomenuté miesta sa dajú stihnúť za jeden deň, my sme si však vychutnávali prechádzky mestom, atmosféru a zdržali sme sa v kaviarni, preto sme si to rozdelili do dvoch dní. Stihnúť sa to ale dá bez problémov aj za jeden. 🙂

Ak ste v Miláne, musíte vidieť toto:

Milánsky Dóm

Táto gotická katedrála, známa ako štvrtý najväčší kostol na svete, sa nachádza v strede námestia Piazza del Duomo. Na námestí sa nachádza mnoho východov z metra – z každého je výhľad na katedrálu priam neskutočný, a preto patrí Milánsky dóm medzi najznámejšie pamiatky v Miláne.

Tento dóm je zasvätený Narodeniu Panny Márie a celková výstavba trvala skoro šesť storočí. Začiatky stavieb prvej katedrály sa začali v roku 1386 a dokončili ju až v roku 1965 – napriek dokončeniu stále ostali časti, ktoré treba renovovať. Ak premýšľate nad návštevou katedrály aj zvnútra, môžete si prečítať pár užitočných informácií o vstupoch a cenách tu.

➳ Prečítaj si aj: Mallorca za tri dni – itinerár

Galleria Vittorio Emanuele

Toto miesto jednoznačne patrí medzi najkrajšie nákupné centrá aké sme kedy videli – a je to aj jedno z najväčších v akom sme boli!

Galleria Vittorio Emanuele je najstaršie nákupné centrum a jedna z najvýznamnejších pamiatok v Taliansku. Navrhnuté a postavené bolo na konci 19. storočia. Galleria je často nazývaná aj il salotto di Milano – výtvarná izba Milána. Táto prezývka jej prischla vďaka častým stretnutiam v reštauráciách, ktoré z galérie robia dôležité miesto v Miláne. V interiéri nájdete luxusné značky ako Prada, Versace, Gucci, ale aj množstvo kaviarní, barov a hotelov. Rovnako ako exteriér, aj interiér je architektonicky veľmi prepracovaný. Len ťažko nájdete na svete tak elegantné a luxusné nákupné centrum, akým je práve Galleria Vittorio Emanuele. Ak milujete módu a nakupovanie, toto miesto je ako stvorené pre vás!

Navigli

Navigli je systém prepojených vodných kanálov v Miláne. V Navigli sa tieto tri kanály spájajú a my tu odporúčame romantickú prechádzku alebo kávičku. Aj keď sme tu prišli skoro ráno, pohľad a scenéria bola stále romantická, pretože sme si užívali čas strávený spolu. Aby ste si atmosféru vychutnali ešte viac, určite sa tu príďte pozrieť vo večerných hodinách. Vtedy tu nájdete vysvietené balkóniky, ktoré pôsobia veľmi romanticky! Všetci zaľúbení by určite mali navštíviť Navigli a vyznať si lásku práve v tejto romantickej časti mesta.

Arco Della Pace

Ďalšie miesto, ktoré musíte navštíviť! Počiatky siahajú do ďalekej histórie, keď toto námestie ešte slúžilo ako mestská brána pre Miláno – Porta Sempione. Miesto, kde stála brána, je vyznačené stavbou víťazného oblúku Arco della Pace. Okolie pri oblúku je prominentná milánska historická mestská časť, avšak aj tu môžete nájsť bary, reštaurácie či diskotéky.

Hrad Sforza

Hrad bol postavený v 15. storočí a pôvodne slúžil na obranu mesta. V roku 1905 prešiel rozsiahlou rekonštrukciou a dnes tu sídlia viaceré múzeá a zbierky umenia. Najvýznamnejšie výstavy, ktoré tu nájdete, sú napríklad rukopis Leonarda da Vinci – Codex Trivulzianus alebo mramorová socha Michelangela. Pred hradom nájdete aj krásnu fontánu, ktorá tiež láka turistov.

Hygge

Ciao milovníci kávy! Zastaralo pôsobiaci interiér, milá obsluha, 100% dokonalé espresso a kapučíno – toto všetko vás prinúti prísť sem znova! Kaviareň Hygge sa nám veľmi páčila, od vybavenia až po lahodne vyzerajúce koláče. Najprv sme sa usadili pri okne, keďže sme boli unavení z toľkého chodenia. Neskôr sme sa presunuli k inému stolu pri stene, kde bola namaľovaná mapa sveta! Mne sa celá kaviareň neskutočne páčila – je to presne ten typ podniku, ktorý vyhľadávame na našich cestách. Ostali by sme tu aj celý deň, dokonca nám jedna čašníčka ponúkla koláč zdarma, čo bolo veľmi milé. Ceny sú tu tak isto veľmi priateľské k turistom – za espresso tu zaplatíte len 1.10€. To sa naozaj oplatí!

Kde sa v Miláne ubytovať?

V meste nájdete plno luxusných, drahých, ale aj lacnejších miest kam ísť. Ak však chcete niečo lacné a pekné, rozhodne doporučujeme apartmány alebo hostel. V prípade, že hľadáte luxus – hotel so 4 alebo 5 hviezdičkami je pre vás najlepšia možnosť. Ak sa rozhodujete, ceny si môžete pozrieť aj tu. Veríme, že s našim itinerárom, si jeden deň v Miláne, užiješ aj ty!

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín
30,1k Followers
Follow

Populárne články

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú...

Na vietnamských vlnách – pobrežie Mui Ne

Keď sa povie Vietnam, každý si asi predstaví farmárov, históriu a vojnu...

Čo robiť a vidieť v meste Đà Lat –...

Mesto Đà Lạt leží v prekrásnej horskej provincii Lâm Đồng. My sme...

Ho Či Minovo mesto – itinerár tých najlepších miest

Počas návštevy Vietnamu sme sa s Martinom na pár dní pozreli aj...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here