9 tipov čo vidieť a zažiť na Ko Lanta za dva dni

Thajský ostrov Ko Lanta bol pre nás skutočným prekvapením. O tom, čo chceme vidieť na Ko Lanta, sme vedeli už dávno pred našim výletom. Avšak, nečakali sme, že to bude tak dobré. Ko Lanta sa nám z thajských ostrovov páčila najviac. Preto sme pripravili dvojdňový itinerár a spísali sme naše tipy na to, kam sa na Ko Lante oplatí ísť.

➳ Prečítaj si aj: THAJSKÉ OSTROVY PHI PHI – CESTOVNÝ SPRIEVODCA

Ko Lanta – dvojdňový itinerár

Máme radi bezstarostnú atmosféru, dlhé prázdne pláže, hory pokryté džungľou a veľkolepé západy slnka. Ko Lanta nie je príliš vyvinutá, ani prehnane preplnená, avšak, prináša skvelé prostredie na život či dovolenku. Presne toto sa nám na nej páči a rozhodne by sme sa tam chceli vrátiť čo najskôr. Chceš teda vedieť, čo sa oplatí na Ko Lante vidieť? Náš krátky sprievodca opisuje miesta, ktoré sa oplatí navštíviť a aktivity, ktoré musíš zažiť. Toto sú oni:

1. Prenájom skútra

Aby si (takmer) všetky nasledujúce miesta mohol vidieť, potrebuješ si prenajať skúter. My sme našli malú požičovňu skútrov oproti nášho ubytovania. Prenájom na jeden deň stojí 200 THB. Jeden deň v tomto prípade znamená, že ak si skúter požičiaš v prvý deň o 16.00, na druhý deň ho vraciaš o 16.00 hod. Potom sa budeš môcť rozhodnúť čo chceš na Ko Lante vidieť ako prvé.

Fun fact: Prvý večer nášho požičania sme s Martinom dostali defekt a tlačili sme skúter vyše 1,5 km späť do požičovne, aby nám dali nový. Trochu sme sa obávali, ako to bude prebiehať a koľko peňazí si za to opýtajú. Za defekt sme platili poplatok 140 THB a dostali sme nový skúter. Celé to trvalo asi 3 minúty.

Martin dostal takúto parádnu prilbu 🙂

2. Long Beach

Long Beach, pravdepodobne najväčšia pláž na Ko Lante, je skvelým miestom na relax. Nájdeš tu mnoho barov, reštaurácii či rezortov, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na západ slnka.

Poznámka: jednou z vecí, ktorú treba mať na rozume, je, že hladina morí na Ko Lante sa mení drasticky s každým prílivom a odlivom. Občas budeš musieť zájsť do vody naozaj ďaleko, aby si si mohol zaplávať. Po tejto pláži taktiež pobehuje veľa krabov, avšak, sú to malé kraby, ktoré nie sú nebezpečné.

Na tejto pláži sme našli aj odkaz od nášho obľúbeného influencera.

3. Ko Lanta National Park

Na ostrove sa nachádza veľa zelene. Veľmi známym miestom ponúkajúcim relax je ostrovný Národný Park. Avšak, do tohto parku nepatria len miesta na Ko Lante, ale i niekoľko neďalekých ostrovov, kam sa dá ísť na výlet. Pokiaľ nie si obyvateľ Thajska, ale cudzinec, ktorý je starší ako 18 rokov, za vstup zaplatíš 200 THB.

4. The 4 Islands Tour

Náš Ko Lanta Itinerár musí obsahovať aj tip na skvelé výlety za šnorchlovaním. Jedným z nich je celodenný výlet na 4 neďaleké ostrovy – Phra Nang Cave Beach, Tup Island, Chicken Island a Poda Island. Spoznaj krásy podmorského thajského sveta. Takýto ponúka množstvo lokálnych cestovných kancelárii i súkromníkov. Nezabudni cenu primerane zjednávať, mala by sa pohybovať medzi 15-20 EUR za osobu.

5. Ao Nui Bay

Keď sme prichádzali na túto pláž, Francúz, ktorý bol s nami a dostal na ňu odporúčanie, povedal, že ideme na skrytú pláž. Mal celkom pravdu. Aby ste sa na pláž dostali, musíte prejsť strmým lesom po upravenom chodníčku nadol do zátoky.

Prekvapivo, zopár ľudí tu bolo, takže to nebola tajná pláž. Avšak, bola to jedna z najkrajších pláží, na akej sme kedy boli, a preto vám o nej hovoríme a odporúčame vám ju navštíviť.

Voda bola priezračne modrá, piesok bol veľmi jemný a neboli tu žiadne kraby. Avšak, vo vode boli malé medúzy, ktoré vám o sebe dali vedieť. My sme sa tu zdržali celkom dlho, lebo sa nám tu veľmi páčilo.

Tá zátoka v pozadí, to je ono!

➳ Prečítaj si aj: THAJSKÝ OSTROV PHUKET – TOP 7 VECÍ, KTORÉ MUSÍŠ ZAŽIŤ

6. Bamboo Beach

Čo vidieť na Ko Lante? Čo iné by sme vám odporučili na Ko Lante navštíviť, ak nie ďalšiu pláž? Choďte na pláž, užívajte si slnko a more. Každá pláž je iná, no zároveň rovnaká. Bamboo Beach bola tiež super.

7. Západ slnka na pláži s koktailom v ruke

Zmeškať západ slnka na Ko Lante, by bol asi hriech. Celé západné pobrežie má nádherné výhľady, takže, ak si chceš užiť západ slnka niekde na samotke, rozhodne odporúčame ísť sa pozrieť na lokálnu, nie turistickú pláž.

My sme obidva dni sledovali západ slnka na Long Beach a ten pohľad bol nádherný. Nejaký bar mal práve v tomto čase Happy Hour, teda za cenu jedného drinku sme mali dva. Sedeli sme na pláži asi dve hodiny po západe a bolo to super.

Bolo nám tu skvelo!

8. Ubytuj sa v bambusovom bungalowe

Musíme sa úprimne priznať, že na Ko Lantu sme sa tešili najmenej, lebo sme si tu bookli úplne najlacnejšie ubytko zo všetkých našich výletových ubytovaní.

Naše ubytovanie sa volalo Bamboo Hut Bungalow. Za dve noci sme za dve osoby zaplatili 24€. Bolo to jedno z mála ubytiek, ktoré sme si zakúpili bez raňajok.

Ono to asi vždy tak býva, že tam, kam sa človek teší najmenej alebo sa neteší vôbec, je to vždy najlepšie. Nebolo tomu inak ani v tomto prípade. Po príchode na ubytovanie sme ostali milo prekvapení. Náš bungalow bol veľmi útulný. Nad posteľou sme mali sieťku na komáre a mali sme tu aj privátnu kúpeľňu. Jediné, čo mi nevyhovovalo, bola iba studená voda, keďže v tomto čase som bola chorá. Pred dverami sme mali hamaku a malú terasu, na ktorej sme vysedávali do neskorej noci.

Ak ťa láka autentické ubytovanie, rozhodne to vyskúšaj. Ubytovanie si môžeš rezervovať tu.

Takto pekne nám to pripravili za 6 eur na noc za osobu.

9. Stravuj sa na trhu

Čo sa oplatí vidieť na Ko Lante, sme si už povedali. Ale kam sa oplatí ísť sa najesť? No predsa na trh, ako aj v ostatných kútoch Thajska. Neďaleko hlavnej cesty sa nachádza množstvo stánkárov či lacných reštaurácii.

Francúzi, s ktorými sme sa spoznali na tomto ostrove, nám odporučili aj lacnú lokálnu reštauráciu – Yawee Restaurant. Boli sme tam a bolo to tam fakt chutné, navyše, ceny sa podobali tým na trhoch. Za mňa super!

Čo vidieť na Ko Lanta

Myslím, že o tom, čo vidieť na Ko Lanta, sme napísali viac než dosť. Snažili sme sa pripraviť naozaj bohatý dvoj-dňový itinerár, lebo Ko Lanta si ho zaslúži. Ak sa ti článok páči, nezabudni o nás povedať kamarátom na sociálnych sieťach.

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín
30,1k Followers
Follow

Populárne články

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú...

Na vietnamských vlnách – pobrežie Mui Ne

Keď sa povie Vietnam, každý si asi predstaví farmárov, históriu a vojnu...

Čo robiť a vidieť v meste Đà Lat –...

Mesto Đà Lạt leží v prekrásnej horskej provincii Lâm Đồng. My sme...

Ho Či Minovo mesto – itinerár tých najlepších miest

Počas návštevy Vietnamu sme sa s Martinom na pár dní pozreli aj...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here