Ho Či Minovo mesto – itinerár tých najlepších miest

Počas návštevy Vietnamu sme sa s Martinom na pár dní pozreli aj do Ho Či Minovho mesta. Ako celá krajina, aj toto mesto je hlučné, veľké a plné turistov. Keď si však tento zhon odmyslíme, čaká na nás moderný svet v súzvuku s tradičným životom a historickými budovami. Ak sa rozhodnete Ho Či Minovo mesto navštíviť, vybrali sme pre vás miesta, ktoré nesmiete prehliadnuť! Náš itinerár vám zaberie približne dva dni, ale môžete si to rozložiť aj do viacerých dní.

Na začiatok musíme spomenúť, že do roku 1976 sa Ho Či Minovo mesto volalo Saigon. Mesto Saigon sa nachádza na juhu Vietnamu a býva v ňom viac ako 9 miliónov obyvateľov, čo z neho robí aj naj-obývanejšie vietnamské mesto. Meno Ho Či Minove mesto, bolo mestu pridelené po páde Saigonu v roku 1975. Vietnam si prešiel niekoľkými vojnami a práve pádom mesta Saigon sa začal spájať Južný a Severný Vietnam v krajinu, ktorou je dodnes. Veľkou nevýhodou Saigonu je, že nemá vlastné metro, aj keď jedna linka sa už začala stavať a ďalších 7 je v pláne. Okrem chýbajúceho metra na vás čakajú tisícky skútrov a meškajúce taxíky. Našim obľúbeným dopravným prostriedkom sa stal autobus, ktorý odporúčame aj vám!

Typické mestské domy, Ho Či Minovo mesto

➳ Prečítaj si aj: 9 TIPOV, ČO VIDIEŤ A ZAŽIŤ NA KO LANTA ZA 2 DNI

Ho Či Minovo mesto – itinerár tých najlepších miest

Notre-Dame Cathedral

Notre-Dame je katolícka katedrála, ktorá bola dokončená v roku 1880, aby mohla slúžiť francúzskym kolonistom. Predná strana katedrály sa pýši dvoma vežami so zvonmi, ktoré sú 58 metrov vysoké. Katedrála je asi najviac známa vďaka soche Panny Márie, ktorá údajne v roku 2005 plakala. Mnohí to považujú za zázrak a kostol, ktorý sa už predtým tešil veľkej popularite, ešte len získal na návštevnosti. Cirkev však tvrdí, že nedošlo k zázraku a bola to len zhoda náhod, turistov túžiacich po zážitku to ale neodrádza. Ak by ste sa rozhodli katedrálu navštíviť, otvorená je od 6 hodiny ráno až do 20 hodiny večer. 

Notre-Dame Cathedral

Central Post Office

Pošta nachádzajúca sa neďaleko katedrály Notre-Dame, je taktiež postavená v štýle francúzskych kolonistov. Jej “otcom” je architekt Gustave Eiffel. V pracovné dni býva otvorená od 7 do 19 hodiny, a cez víkend ju môžete navštíviť od 8 do 18 hodiny. Hneď pri vchode vás uchvátia steny do tvaru oblúkov, ktoré sa spájajú vo vysoké stropy. Oproti nim nájdete mramorovú podlahu, ktorá je tvorená z množstva farebných kachličiek. V budove sa nachádzajú aj dve ručne kreslené mapy z 19. storočia.

Karinka a Martin
My dvaja

Saigon Opera House

Mestská opera, ktorá má kapacitu pre 500 návštevníkov, bola otvorená v roku 1900 a storočie sa v nej vystriedalo divadlo, parlament pre Južný Vietnam a po páde Saigonu opäť slúži svojmu pôvodnému účelu – ako budova zastrešujúca kultúru. 

Independence Palace

Ako väčšina pamiatok, aj Palác nezávislosti úzko súvisí s pádom Saigonu v roku 1975. Práve na tomto mieste sa 30. apríla 1975 dostali tanky vojska Severného Vietnamu do srdca Saigonu, čím sa skončila Vojna vo Vietname. Dovtedy v ňom sídlil prezident Južného Vietnamu, a po páde sa stal viac menej múzeom a pripomienkou udalostí z minulosti. Palác je otvorený denne od 08:00 – 11:00 a 13:00 – 16:00 a vstupné, ktoré si môžete zakúpiť priamo na mieste, stojí v prepočte asi 1,50€. Ho Či Minovo mesto (a náš itinerár), je rozhodne historicky bohaté!

➳ Prečítaj si aj: TO NAJLEPŠIE, ČO MUSÍŠ VIDIEŤ V KUALA LUMPUR – ITINERÁR

Saigon Bagel

Po náročnej prehliadke odporúčame zájsť na malý obed alebo neskorý brunch do kaviarne Saigon Bagel. Nám sa tam páčilo najmä vďaka útulnosti a primeraným cenám. Nezľaknite sa “vysokých cien”, ktoré sa vyšplhajú aj na 180 tisíc vietnamských dongov. V prepočte na eurá je to približne 3,50€! Ako viete, s Martinom cestujeme tak, aby sme si vystačili s budgetom, no zároveň máme radi miesta s vlastnou atmosférou a Saigon Bagel tieto kritéria rozhodne spĺňal.

Naše raňajky, francúzska bageta s kávičkou

Bitexco Financial Tower

Po chvíľke oddychu si môžete ísť obzrieť aj modernú stranu mesta. V Saigone nájdete veľa mrakodrapov, ktoré však primerane dopĺňajú historickú dušu mesta. My sme našli vyhliadku na 49. poschodí, ktorá ponúka 360 stupňové výhľady na mesto! Ak by ste sa tam rozhodli ísť viac informácií nájdete tu.

Ben Thanh Market

Nakoniec prvého dňa sa môžete ísť prejsť do známeho trhu Ben Thanh. Trh býva otvorený každý deň od 7 do 19 hodiny a nájdete tu doslova všetko, na čo si len spomeniete. Od jedla až po fejky svetových značiek, toto trhovisko stojí za preskúmanie! Ak vás unaví nekonečné dohadovanie s predajcami, stačí si kúpiť drink alebo skúsiť tradičný vietnamský street food.

Vietnamský street food

War Remnants Museum

Vietnam bol počas svojej existencie často skúšaný vojnami, preto je vojnové múzeum povinnou zastávkou. Toto múzeum sa v minulosti volalo “Múzeum amerických vojnových zločinov,” čo napovedá aj o vystavovaných kúskoch. Múzeum sa venuje Vojne vo Vietname, americkej vojenskej sile a nájdete tu prevažne zbrane, muníciu a dopravné prostriedky, svojho času patriace armáde Spojených štátov amerických. Taktiež sa tu nachádzajú fotografie pripomínajúce následky vojny. Múzeum býva otvorené medzi 07.30 – 12.00 & 13:30 – 17:00. Je dôležité, aby sme vás upozornili, že návšteva môže byť pre veľa ľudí ťažká, avšak podľa nás je dôležité, aby sme spoznali aj túto stranu histórie a kultúry Vietnamu, a tak sa viac naučili o tomto národe.

Ho Chi Minh City Museum

Múzeum, ktoré sa sústredí na históriu mesta, ponúka návštevníkom opäť jedinečnú architektúru a množstvo zachovaných artefaktov, máp alebo dokonca tu nájdete aj historické tradície v oblasti manželstva. Nechýba ani expozícia prírody alebo histórie keramiky. Už pri iných pamiatkach sme spomínali, že Vietnam si toho počas svojej histórie prežil veľa, a jeho snahu o samostatnosť zachytilo múzeum v jednej z expozícií. Otvorené býva každý deň od 7:30 do 17. hodiny, vstupenky stoja okolo 1,50€ a viac zistíte tu.

Cu Chi Tunels

Náš, Ho Či Minovo mesto – itinerár, sa blíži ku koncu. Ak máte chuť zažiť niečo iné ako múzeá a pamiatky, približne 70 kilometrov od mesta sa nachádzajú tunely Cu Chi. Ako väčšina iných vecí, aj tieto tunely boli vybudované počas vojny. Ich pôvodná dĺžka bola cez 200 kilometrov, do dnešného dňa sa zachovalo len okolo 120 kilometrov. Pri návšteve si môžete vybrať z množstva balíkov, ktoré turistom ponúkajú a výber sa nachádza na ich stránke.

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín
30,1k Followers
Follow

Populárne články

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú...

Na vietnamských vlnách – pobrežie Mui Ne

Keď sa povie Vietnam, každý si asi predstaví farmárov, históriu a vojnu...

Čo robiť a vidieť v meste Đà Lat –...

Mesto Đà Lạt leží v prekrásnej horskej provincii Lâm Đồng. My sme...

Ho Či Minovo mesto – itinerár tých najlepších miest

Počas návštevy Vietnamu sme sa s Martinom na pár dní pozreli aj...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here