Braunsberg Hill – tip na výlet neďaleko Bratislavy

Rýchla navigácia článku

Je pred nami slnečný víkend a každý z nás iste rozmýšľa nad tým, ako prežije horúce letné dni. Nepochybujem, že väčšina z vás sa vyberie k vode a bude popíjajúc nejaký mňamkový drink chytať bronz. My zrejme urobíme to isté. Ale! Ako využiť sobotný večer pri zapadajúcom slnku? Alebo, ako stráviť nedeľné popoludnie? V článku vám prinášame tip na výlet na kopec Braunsberg, ktorý sa nachádza neďaleko Bratislavy.

➳ Prečítajte si aj, čo musíte vedieť o Barcelone predtým, ako tam pôjdete

Šup do prírody

Pre Bratislavčanov (i nebratislavčanov) tu máme skvelý tip. Braunsberg Hill. Kopec, ktorý sa nachádza asi 18 kilometrov od Bratislavy. Kedysi bolo toto miesto domovom Keltov. V súčasnosti je však krásnou dominantou neďalekého rakúskeho mesta Hainburg an der Donau. Braunsberg ponúka nekonečný výhľad na pohorie Hundsheimer, Dunaj, na Bratislavu i na neďaleké rakúske mestá.

Oplatí sa to?

Cesta z Bratislavy je pomerne jednoduchá. Nenároční, ako my, môžu ísť po „starej ceste“, na ktorú vám netreba kupovať diaľničnú známku. Táto trasa vás do cieľa dovedie za asi 20 minút. Ak máte kúpenú rakúsku diaľničnú známku, pokojne choďte po diaľnici, no myslím si, že cesta bude podobne dlhá.

Toto miesto pre nás predstavuje ideál krásneho večera so západom slnka a výhľadom na Dunaj i okolitú prírodu. Ak je vás viac, môžete si tu urobiť i piknik, napríklad pri západe slnka alebo len tak v nedeľné popoludnie. Zatiaľ toto miesto nie je až tak známe, a preto je ideálnym ako víkendový únik od ruchu mesta a hektického života. Ak teda váhate, ako stráviť slnečný prázdninový deň, či už s polovičkou alebo priateľmi, rozhodne zvážte návštevu Braunsberg Hill. Užijete si nielen krásne výhľady na okolitú prírodu, ale aj romantické rande s partnerom alebo zábavné poobedie s priateľmi. Nezabudnie si zobrať deku, nejaký ten radler, malé občerstvenie, kartové hry, slnečné okuliare, pokrývku hlavy – a môžete vyraziť.

Facebook
WhatsApp

Obľúbené články

Santorini – cesta tam

Obľúbené kožené kabelky, ktoré musí mať doma každá žena

Thajsko: najlepšie thajské pláže

Top Instagram miesta v Londýne? S nami ich nájdete!