Château Béla – okúste život šľachty v kaštieli na juhu Slovenska

Sú miesta, ktoré navštívime a ostanú nám hlboko v pamäti. Jedným z takýchto miest je aj kaštieľ Château Béla. Pozvanie navštíviť kaštieľ, okúsiť si život šľachty, pokochať sa svetom nenápadnej elegancie, luxusu a tradície, sme dostali ešte počas našich výletov v Ázii. Akonáhle sme vedeli, kedy a či poletíme domov, pozvanie sme prijali. V tom čase sme ešte netušili, že zavítame do najromantickejšieho historického hotela Európy za rok 2018. Tak teda, poďme na to. Ideme okúsiť život šľachty v kaštieli Château Béla na juhu Slovenska.

Prečítaj si aj: Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Château Béla – recenzia nášho pobytu

Počas nášho pobytu sme od vás dostali veľa správ týkajúcich sa kaštieľa. Preto sme sa rozhodli, že pre vás na blogu spíšeme článok – recenziu nášho pobytu, kde nájdete všetky odpovede na vaše otázky.

Lokalita

Medzi Štúrovom a obcou Mužla, asi v polovici cesty, je dedinka Belá. Kaštieľ Château Béla sa nachádza v srdci tejto malebnej dedinky na juhu Slovenska. Svojou polohou je ideálnym miestom na načerpanie novej energie v exkluzívnom, slnečnom prostredí, ktoré ponúka veľa možností športových aktivít, výletov do okolia alebo leňošenia.

Check-in

Check-in je možné vykonať od 15-tej hodiny. Ak prídete autom, zadarmo môžete parkovať na vonkajších parkoviskách alebo v garáži.

Dizajn

Pôvab, elegancia, exkluzívne štýlové umenie a história charakterizujú nadštandardné služby hotela Château Béla situovaného v zrekonštruovanom kaštieli, ktorého história siaha do čias dávnej minulosti. Zaujímavosťou je, že dodnes nikto nedokáže povedať, ako starý je kaštieľ.

“Priestory hotela, jeho izby a apartmány sú pozoruhodné vďaka prvotriednemu, luxusnému štýlu, mimoriadnemu vkusu a materiálom, ktoré boli použité na obnovu, renováciu a uvážené zariaďovanie.” (cit.)

Ak patríte medzi tých, ktorí sa radi ubytujú ušľachtilejšie a na úrovni, oddych v kaštieli Château Béla, je tipom pre vás. Luxusným barokovým štýlom dýchajú nielen izby, ale aj recepcia a salóniky, terasa, reštaurácie i priestory wellness. 

Izby a apartmány

Hotel disponuje 44 exkluzívnymi izbami a apartmánmi. Zariadenie izieb je kombináciou štýlu a individuality až do posledného detailu. V kaštieli nenájdete dve rovnaké izby. Cieľom je pre hosťa vytvoriť atmosféru, ktorá vysoko predstihuje atmosféru tradičného pobytu v hoteli.

Každá izba je vybavená vlastnou kúpeľňou zriadenou v luxusnom retro štýle, internetovým pripojením, telefónom, televízorom s množstvom programov, minibarom a trezorom. Hostia majú možnosť výberu z piatich kategórií izieb nefajčiarskych, zväčša klimatizovaných izieb:

  • Superior Izba
  • Deluxe Izba
  • Junior Apartmán
  • Svadobný Apartmán
  • Ullmann Apartmán

V akých izbách sme spali my?

My sme počas nášho pobytu mali možnosť okúsiť dve izby. Počas prehliadky hotela sa nám veľmi zapáčila izba vo veži, a tak nám personál na jednu noc ponúkol, že by sme sa tam mohli presunúť.

Prvé dve noci sme strávili v Deluxe izbe s výhľadom na park. Izba bola situovaná asi v strede hotela. Zladená bola do červených farieb, cítili sme sa v nej príjemne. Taktiež bola dosť priestranná. WiFi fungovala veľmi dobre a ranné výhľady na park stáli naozaj za to.

Na poslednú noc sme sa presunuli do veže. Nocovali sme v najvyššej izbe. Táto izba bola zladená do odtieňov modrej a priestorovo bola trochu menšia. Myslím si, že v tejto izbe neboli dosť dlho ubytovaní žiadni hostia, pretože na nábytku bolo množstvo prachu a na okne v kúpeľni niekoľko mŕtvych chrobákov. Nevýhodou tejto izby je aj to, že si to hore musíte vyšlapať a ak máte veľa batožiny, máte čo robiť. Tu sme si naozaj okúsili, ako sa žilo šľachte (vo veži). V tejto izbe taktiež nefungovala WiFi, čo mi pri našej práci vadilo asi najviac. Upozornila som na to recepčnú hneď, ako sme sa tu presunuli, no počas nášho pobytu sa to nevyriešilo.

Miestny poplatok 1,10€ / noc / osoba nie je zahrnutý v cene, preto pri platbe rátajte s miernym navýšením finálnej sumy. Ak vás izby a kaštieľ zaujali natoľko, že by ste sem radi zavítali aj vy, izbu si môžete rezervovať tu.

Spoločné priestory

“Vo veľkom areáli kaštieľa Château Béla sa nachádza priestranný anglický park s 3 jazierkami, fontánou, bylinkovou a zeleninovou záhradkou a záhradou s kvetmi. V parku sa nachádza aj hotelové múzeum a vináreň. Prostredie kaštieľa je ako stvorené na prechádzky, raňajší beh či rybárčenie.” (cit.)

V kvetinovej záhrade sa mi veľmi páčilo. Jedno slnečné poobedie sme využili aj na piknik v krásnom prostredí rozkvitnutých záhrad. Naopak, ak pracujete online ako my, čas môžete tráviť aj vo vnútri, pričom napr. hotelové salóniky môžete využiť na prácu či na stretnutie s priateľmi.

Čas môžete venovať aj zábave, či už v exteriéri alebo v interiéri. V prípade, že prší, môžete si napr. pozrieť film v hotelovom kine. Ak radi čítate, úryvky svojej obľúbenej knihy si môžete prečítať v hotelovej knižnici. Nadšenci športu si môžu zahrať stolný tenis alebo futbal, poker, kartové alebo spoločenské hry. Ak sa vám bude zdať, že stále máte nedostatok pohybu, môžete si zacviciť v priestoroch fitka. Naopak, ak radšej čas trávite vonku, skúste si jazdu na koňoch, zahrajte si tenis alebo vyskúšajte segway.

Spa / Wellness

Po náročnom dni sme sa presunuli do priestorov sauny a wellnes. Kaštieľ má jeden vonkajší bazén, fínsku a parnú saunu. My sme do sauny prišli zrelaxovať večer pred spaním a bola to super voľba.

Jedlo a nápoje

Náš pobyt bol all inclusive, a preto sme v cene mali aj raňajky, obed a večeru. Čo sa týka jedla, sťažovať sa nemôžeme. Kaštieľ ponúka domáce aj regionálne výrobky na medzinárodnej úrovni.

Kuchyňa tvorí z gastronomických priestorov kaštieľa unikátnu destináciu pre tých najnáročnejších gurmánov. V ponuke je vynikajúce a la carte menu, špeciálne sezónne menu a taktiež bohatý výber jedál z hovädzieho mäsa.” (cit.) V rešturácii Baldacci sa môžete najesť denne od 12-22 hodiny.

Služby a obsluha

Myslíme si, že hotelové služby sú poskytované na vysokej úrovni. Avšak, navrhli by sme, aby housekeeping napr. v deň príchodu hostí skontroloval dlho nepoužívanú izbu.

Čo sa týka obsluhy, jediná naša zvláštna skúsenosť s obsluhou bola, keď sme si poobednú kávu objednali od čašníka, ktorý nerozprával slovensky. Hoci sa tváril, že rozumel a kýval hlavou, nebolo to tak. Po tom ako sme na kávu čakali viac ako 15 minút, prišla iná čašníčka a opýtala sa, či niečo potrebujeme. Povedali sme, že sme si objednali kávu a ona hovorí, že žiadnu objednávku nemá. Navrhli by sme, aby v prípade slovensko-maďarskej jazykovej bariéry čašníci hovorili anglicky, prípadne sa dorozumievali všetkými možnými spôsobmi. Od obsluhy sa v takýchto priestoroch očakáva korektnosť a priamosť.

Pomer ceny a kvality

Ak si odmyslíme malé nedostatky, pomer ceny a kvality je v rovnováhe. Hoci my patríme medzi tých, ktorí cestujú skôr lowcostovo, luxus sa nám naozaj páčil. V kaštieli Château Béla na juhu Slovenska sme naozaj okúsili, ako si žila šľachta.

Zhrnutie

Pobyt sme si užili, a keďže to bol od návratu na Slovensko náš prvý oficiálny výlet, veľmi sme sa naň tešili. Ak chcete potešiť polovičku romantickým únikom z reality, this is a way to go.

____________________________________________________________________________
V hoteli sme boli ubytovaní v rámci spolupráce.
Text neprešiel nijakou korektúrou.

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín
30,1k Followers
Follow

Populárne články

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú...

Na vietnamských vlnách – pobrežie Mui Ne

Keď sa povie Vietnam, každý si asi predstaví farmárov, históriu a vojnu...

Čo robiť a vidieť v meste Đà Lat –...

Mesto Đà Lạt leží v prekrásnej horskej provincii Lâm Đồng. My sme...

Ho Či Minovo mesto – itinerár tých najlepších miest

Počas návštevy Vietnamu sme sa s Martinom na pár dní pozreli aj...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here