Toto ste o Santorini nevedeli

… zaujímavosti z ostrova – toto ste o Santorini nevedeli 🙂 niečo nás poriadne prekvapilo.

Ostrov nemá zdroj pitnej body

Santorini nemá žiadny zdroj pitnej vody. To znamená, že voda sa pije z fľaše a treba si ju kupovať. My sme to vedeli už pred dovolenkou, lebo sme si to naštudovali pri tvorení nášho itinerára, ale zabudli sme na to, a pripomenuli sme si to pri prvom umývaní zubov. ? I keď voda, ktorá tečie z kohútikov je filtrovaná, stále bola veľmi slaná.

Koľko je na ostrove kostolov?

Na ostrove sa nachádza asi 450 kostolov, čo je na tak malý ostrov naozaj veľa.

Ako je to s obchodmi?

A čo nákup potravín? Majú tu Lidl 😀 Najlepšie a najviac výhodné nákupy urobíte v Lidli, ktorý sa nachádza zhruba v strede ostrova. My sme chodili na všetky nákupy (okrem čerstvých raňajok) iba tam, a všetko sme vždy napchali do kufra alebo to Karinka držala v rukách.

Tip na skvelú reštauráciu

Ak si spravíte výlet na juh, alebo ak tam budete bývať, jednoznačne sa choďte najesť do Gradma’s Recipes. Výborné jedlo za veľmi priateľské ceny. Ako, nečakajte, že v Santorini budete jesť navarené jedlo pod 10€, keď šalát stojí okolo 7€. Ale napríklad kurací gyros, ktorý v tejto nami odporúčanej reštaurácii stál 5€, bol naozaj veľký a chutný!

Bageta

Bordel

Nedá mi ale nespomenúť, že čo mi na ostrove vadilo, bol bordel takmer všade a provizórium. Síce si prenajmete krásnu vilu, z okna sa pozeráte na bordel. Domáci tu žijú z turistov a turistického ruchu, ale okrem reštauračných služieb a požičovní motorových vozidiel, je to tam so službami bieda. Možno by bolo dobré to spomenúť, pretože takéto fotky neuvidíte nikde, ani to nikto nikde nepovie. Viem, že Santorini je ostrov, kde pred viac ako 50 rokmi bolo zemetrasenie a ľudia zo svojich príbytkov odišli, a ruiny, ktoré tam zostali, nemá kto zbúrať, alebo zrenovovať. Len to trochu kazí celkový dojem ?

Jedlo- mňam

  • Naopak, jedlo je tam výborné, nemali sme nič, čo by nám nechutilo. V celku sa nám Santorini páčilo, naše predstavy boli prekonané, a určite sa sem ešte chceme niekedy vrátiť, no rozhodne to bude mimo sezóny.

A odporúčame to aj vám. Navštívte jeden z najznámejších a najkrajších gréckych ostrovov a užite si ho podľa svojej chuti. Ak budete potrebovať pomoc s letenkami alebo ubytkom, alebo nenájdete odpoveď na vaše otázky ani v sérii článkoch o Santorini, určite nám napíšte ? Čo hovoríte na tieto zaujímavosti?

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín
30,1k Followers
Follow

Populárne články

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú...

Na vietnamských vlnách – pobrežie Mui Ne

Keď sa povie Vietnam, každý si asi predstaví farmárov, históriu a vojnu...

Čo robiť a vidieť v meste Đà Lat –...

Mesto Đà Lạt leží v prekrásnej horskej provincii Lâm Đồng. My sme...

Ho Či Minovo mesto – itinerár tých najlepších miest

Počas návštevy Vietnamu sme sa s Martinom na pár dní pozreli aj...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here