Top 7 Instagram miest v Bratislave – časť prvá

Rýchla navigácia článku

Ak hľadáš bratislavské miesta, ktoré rozjasnia tvoj feed, nehľadaj ďalej. Toto sú naše tipy na prvých top 7 Instagram miest v Bratislave. Sú to:

Dóm sv. Martina – fotka z hradu

Jasné, že Dóm. Sv. Martina, bude v našom liste top 7 miest v Bratislave medzi prvými. Prečo? S týmto fotogenickým chrámom si môžeš urobiť toľko krásnych fotiek z rôznych kútov mesta. Jedným z našich obľúbených miest je fotka z Bratislavského hradu. Je to dobré miesto ako začať alebo skončiť deň. Západy i východy slnka sú tu nádherné.

Dóm sv. Martina – fotka z mesta

Tu môžeš mať trochu problém, a to s turistami. Nielenže ti budú behať do záberu, budú aj otravní. Určite ale stojí za to počkať si na dobrú fotku.

Kostol sv. Alžbety

Prenádherný chrám, ktorý všetci poznajú ako Modrý kostolík, sa v našom zozname taktiež vyšplhal na popredné priečky. Jedna z najkrajších bratislavských, a to fotogenických i historických pamiatok, ktorá láka domácich, i turistov.

Nejeden okoloidúci sa zastavil a čo-to pofotil. Kostol nájdeš na ulici Bezručová 2, neďaleko gymnázia na Grösslingovej 18. Priprav sa ale na to, že do dobrého záberu ti budú chodiť nielen ľudia, ale aj autá!

Slavín

Jediný vojenský cintorín v Bratislave. Miesto, kde sú pochovaní padlí Sovietski vojaci, ktorí umreli počas druhej svetovej vojny. Miesto, kde sa píše toľko histórie, láka Slovákov i turistov. Keby sa tak kompetentní chceli poučiť z chýb minulých. Veď každý predsa chce žiť v pokojnom svete, no nie?

Tyršovo nábrežie & Sad Janka Kráľa

Alebo dokonalé miesto na relax. Táto strana Dunaja nám bezpochyby prináša nádherný výhľad na Bratislavký hrad či Dóm sv. Martina a zároveň nám ponúka krásne prostredie na oddych. Množstvo zelene každý deň priláka nejednu rodinu s deťmi, či mladých zaľúbencov, ktorí si chcú užiť trochu pokoja v rušnom centre hlavného mesta.

Starý Most

Most spájajúci obe strany Dunaja, známy aj ako Starý Most, je častou voľbou poobedného oddychu pre tých, ktorí milujú prechádzky. Niet sa čomu čudovať! Nielenže tento most spája oba brehy Dunaja, ale aj ponúka krásne výhľady na celé mesto.

Bratislavský hrad

Inak povedané, ďalšie úchvatné miesto, ktoré ponúka skvelý výhľad na jednu stranu Bratislavy. Táto ikonická stavba je atraktívnou nielen kvôli svojmu unikátnemu vzhľadu, ale i kvôli pokoju, ktorý ľudia nachádzajú v hradných záhradách. Nejednu nedeľu sme sa tu boli prejsť a oddýchnuť si aj my.

Laurinská ulica a jej okolie

Bratislava je plná tajných, skrytých, bočných uličiek, v ktorých sa dá stratiť. Tak dobre stratiť… na chvíľu akoby ujsť mimo reality. Jednou z nich aj Laurinská ulica v centre Starého mesta. My si tu občas zájdeme aj na dobrú kávu. Sedéme vonku, pozorujeme okoloidúcich a užívame si slnko.

Toto je našich prvých top 7 Instagram miest v Bratislave. Aké sú tvoje obľúbené miesta v Bratislave, prípadne v tvojom rodnom meste? Prečítaj si aj článok s top tipmi na Instagram miesta v Londýne.

Facebook
WhatsApp

Obľúbené články

Obaly na notebooky: Funkčnosť, štýl a ochrana pre vaše cenné zariadenie

9 tipov čo vidieť a zažiť na Ko Lanta za dva dni

História a dedičstvo kožených výrobkov: Tašky, batohy a iné

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?