O našom nečakanom výlete na Seven Sisters

Je utorok a ty ako každý iný utorok pracuješ. Ráno 5x presunieš budík a keď odbije 6:30hod., vieš, že už naozaj musíš vstať, lebo o siedmej by si mala vysávať Clubhouse. to je tá lepšia voľba, stále sú tu záchody… ale o brigáde housekeepera inokedy 🙂. O tom, že poobede skončím na Seven Sisters, sa mi ani nesnívalo.

Hoci deň je busy a ty sa nezastavíš, nevieš sa dočkať poobedia, pretože vieš, že príde Martin, ktorý ti opäť ukáže, čo to znamená žiť. Ako vždy najskôr polhodinu váhame, či niekam ísť, lebo anglické leto, však viete. Má pršať, píše ujo Google, ale keďže sa môj čas v UK opäť kráti, hovoríme si, že čo tam po daždi, ideme na juh. Lenka hovorí, že keďže počko vyzerá celkom neprajne, tak ostáva doma.

➳ Prečítaj si aj: Tip na výlet neďaleko Bratislavy

Nečakané výlety sú najlepšie

My, odvážni (haha), vyrážame na cestu. Keďže sme hladní, stojíme pred Waitrosom, kde sme si kupujeme croissanty. a čispy. a kitkaty. a kávu…teda niečo pod zub. GPS píše, že do dvoch hodín aj pár minút dorazíme do cieľa. Ach. Moje wild heart je nedočkavé a natešené. Cestou sa rozčuľujem nad angličanmi, pretože títo anglickí šoféri, ja neviem, sú to vôbec šoféri? Nieže by som ja nejaký vodičák mala, ale tak aspoň trochu predvídam, či? No to je jedno. Mega prekvapko tejto cesty je, že ideme okolo Heathrowu. už sa teším na november, keď odtiaľ poletíme. Celá natešená ukazujem Martinovi tie obrovské lietadlá, ktoré lietajú popri nás. Dobre, nie tak celkom popri nás, ale ponad nás, okolo nás, veď si to viete predstaviť. Martin otvára strechu auta a ja sa neviem vynadívať tomu, čo sa práve pohybuje nad nami. Jedna veľká nádhera.

Cestou si spievam, občas nejaký ten tón počujem aj z Martinových úst, jem čipsy, potom Kit Kat, pijem kávu a zahováram Martina. Toho, ktorý nerád rozpráva, keď šoféruje.

Pomaly sa blížime na juh. Sme pár míľ od pobrežia a cesta je tu pekne úzka. Mám pocit, akoby som išla hore našou ulicou niekde do lesa. Ak sa oproti nám zjaví nejaké rozbehnuté auto, nemáme šancu, hovorím si. Stúpame do kopca. Zatiaľ si užívam pohľad na dychberúcu prírodu. O pár minút teta v [džípieske] zahlási, že sme sa dostavili do cieľovej stanice. 

Už sme tu

Seven Sisters. Už sme tu. Tam, kde sa na svet pozeráš ako z rozprávky. Kupujeme si parkovný lístok. Na parkovisku je toľko áut, že by sme ich spočítali na jednej ruke. A keďže je asi sedem hodín (7:00pm), a sme na kopci, tak sa nám tu celkom stmieva. Človeka tu vidíš len tak sporadicky. Raz ide oproti tebe zamilovaný pár, potom rodinka s deťmi… a zrazu nikto. Kráčaš do kopca a celú tú nádheru máš len pre seba. Ja neviem ako to opísať. Však sa pozrite na fotky. To sa ani nedá zachytiť tak krásne ako to tu vyzerá. Beháme po kopcoch, fotíme sa a užívame si tento čas. Samozrejme, prehnane sa bojím o Martina a v každej chvíli ako sa blíži ku kraju hrebeňa ho upozorňujem, aby si dával pozor. Šlapeme na vrchol až pokiaľ neprídeme k majáku.

Začína mi byť zima. Nabažení krásou kopcov, mora a celej tejto prírody, kráčame dolu kopcom, pretože sa chceme ísť prejsť ešte k vode. Cestou stretáme mladého muža, ktorý kráča tam, odkiaľ ideme my.

➳ Pozri si aj: Občas Karinku nahovorím aj na prechádzku po meste.

Ako prichádzame ku vode, vidím tu bláznov. Ľudí odhodlaných robiť to, čo ich baví. Vo vode stojí asi päť statívov, pri ktorých stojí muž alebo žena. Majú obuté gumáky a na rozdiel od nás, sú oblečení kvalitne teplo. Fotia čo more dá. Čo príroda dá. Čo príde. Ja tiež rada fotím krásy, ktoré vidím. Trochu amatérsky a ako mi napadne, ale o to viac majú tieto fotky pre mňa väčší význam. A chcem sa s vami o ne podeliť. Tu sú naše fotky z výletu na Seven Sisters:

CliffsViewsLoveMartinCoupleVýhľadyKarinkaKarinkaMartinMajákMajákMartinMaják

MartinKarinkaMartinMartinVýhľadyMartinMoreMoremalý detail som si všimla až doma. cvakli sme to v nesprávnej chvíli. ale tak do budúcna sa isto polepšíme. 🙂

My dvajaKarinkaKarinkaKarinkaMy dvajaa na záver moja najobľúbenejšia fotka.

.

.

.

s tým, ktorý ma učí, čo to znamená žiť… nie len prežívať. Martin, ďakujem.

… Lk 1, 37.

Karinka + Martin

Možno sa zaujímaš aj o:

KARINA & MARTIN

Travel Bloggers

Vášniví cestovatelia, ktorí sa snažia svetu ukázať, že sny si môžme plniť
v akomkoľvek veku.

19
navštívených krajín

Populárne články

2 dni v Miláne – kam ísť a čo...

Miláno je mesto, ktoré osloví každého. Od modernej architektúry až po historické kostoly, v...

Čo vidieť v Prahe za 1 deň – kam...

Praha je jedným z najkrajších miest v Európe. Preslávili ju dláždené ulice a gotická...

Čo si určite zbaliť na cestu po Ázii?

Aj napriek ťažkým pandemickým časom sa nám po dlhom plánovaní po takmer dvoch rokoch...

Koľko sme zaplatili za mesiac a pol na Bali?

Bali je naozaj raj na zemi. Je to ostrov, ktorý je plný nádherných prírodných...

Karanténa na indonézskom ostrove – sen alebo nočná mora?

Keby nám niekto v decembri 2019 povedal, že sa v marci 2020 naše výlety...

Preskúmaný raj na Bali – čo sa oplatí vidieť...

Každý z vás určite pozná ostrov Bali ako raj na zemi, zelenú džungľu a...

Populárne kategórie

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here